!اعتراض به انتخاب یک زرتشتی در انتخابات شورای شهر: غیر مسلمان نمی تواند متولی امور مسلمین شود

8-sepantaفعالان در تبعیدمحمدمهدی حرزاده»عضو شورای اسلامی شهر دوره سوم  در یزد , با ابراز ناخشنودی از 
پیروزی یک نامزد زرتشتی در چهارمین دوره انتخابات شورای این شهرگفت: اسلام به هیچ وجه اجازه نمی دهد غیر مسلمانان حتی اگر اهل کتاب باشند،»سرپرست» مسلمانان شوند و بر مسلمانان «ولایت» پیدا کنند؛یعنی «متولی امور مسلمانان شوند».

وی ادامه داد : این خط قرمز اسلام است که به عبور از آن راضی نمی شود مگر در شرایط «تقیه» که مثلاً مسلمانان در اقلیت باشند و چاره ای نداشته باشند.

آقای حرزاده تاکید کرد : این حقیقت در جای جای قرآن به آن اشاره شده است از جمله آیه 28 آل عمران که می فرماید: افراد با ایمان نباید غیر مسلمانان را بجای مومنان دوست و متولی امور خود(ولی خود) بگیرند و هرکس چنین کند هیچ رابطه ای با خدا ندارد!

وی در ادامه نوشت :

حال چرا عده ای مسلمان در یزد چنین کردند؟! باید گفت: یا حکم شرعی را نمی دانسته اند ، یا از غیر مسلمان بودن نامزد مورد نظر اطلاع نداشته اند، که البته بخش دوم تبعات قانونی دارد و هیات های نظارت باید در تایید انتخابات به این نکته مهم توجه کنند.

ناگفته نماند اگر قانون در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نامزد شدن اقلیت ها را با شرایطی مجاز دانسته قاعدتاً مربوط به جاهایی است که تمام یا اکثر منطقه اقلیت هستند و خودشان به خودشان رای می دهند و بر امور مسلمانان مسلط نمی شوند همانگونه که در برخی از روستاها تقریباً تمام افراد غیر مسلمان( مثلاً زرتشتی) هستند و نامزد ها و انتخاب شده ها نیز غیر مسلمان هستند.

گفتنی است  سپنتا نیکنام٬ نخستین زرتشتی است که در جریان چهارمین دوره انتخابات شورا‌ها با رای مسلمانان و زرتشتیان شهر یزد به عضویت شورای این شهر درآمده است.

رسانه‌های محلی گزارش کردند در شرایطی که شهر یزد تنها پنج هزار زرتشتی دارد٬ آقای نیکنام با کسب ۲۰ هزار رای توانسته در این دوره از انتخابات به پیروزی برسد.

8-sepanta

14 نظر برای “!اعتراض به انتخاب یک زرتشتی در انتخابات شورای شهر: غیر مسلمان نمی تواند متولی امور مسلمین شود

 1. آخه آخوند ملعون تو پیش پزشک غیر مسلمان نمی ری. کالای غیر مسلمان نمی خری. گورتو از کشورمان گم کنید. مشتی عرب هستید که حتی از اسلام هم سر در نمی آورید. ظلم را جای عدالت می نشانید و دم از اسلام هم می زنید

 2. واقعیتی که این آخوند را دستپاچه کرده و این گونه به یاوه گویی واداشته است چیز دیگری است.
  واقعییت این است که حوزه علمیه قم، چند سال پیش تشکیلاتی پنهان و غیر رسمی را ایجاد کرد که کار آن پژوهش در مورد تغییرات و گرایشات دینی ملت و بویژه نسل جوان ایران بود.
  این سازمان، اطلاعات خود را از فضای مجازی گرفته تا بقال و قصاب سر کوچه، همه را گردآوری کرده، مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و نتایج حاصله را به صورت گزارش (هر چند وقت یکبار) در اختیار حوزه علمیه می گذارد.

  نتایج چند سال اخیر این تشکیلات نشان می دهد که جوانان ایران هم در درون و هم در خارج از کشور روزبروز بیشتر به دین زرتشت روی می آورند.
  در پاسخ به این تغییرات، آخوندها در آغاز آشکارا به مخالفت با دین زرتشت می پرداختند. حتی آخوندهایی بر منبر رفته و هشدار می دادند که خطر نه از جانب دین مسیحیت و بودایی، بلکه از ناحیه دین زرتشت است. سپس این تاکتیک را تغییر دادند و در فضای مجازی به تبلیغ دین های دیگر که چندان مورد توجه جوانان ایرانی نیست، پرداختند، ولی این هم کارساز نشد. پس از آن به تاکتیک تمسخر دین زرتشت و نمادهای آن پرداختند. در این راه حتی سینما و تلویزیون را به کار گرفتند ولی این هم راه به جایی نبرد.

  گاهی نیز خود را کمونیست معرفی کرده و در برابر کسانی که در مورد دین زرتشت روشنگر ی و تبلیغ می کنند ایستاده و می گویند، اکنون که قرار است اسلام را کنار بگذاریم، چرا دیگر دنبال دین دیگری برویم؟! دست آنها در این مورد نیز برای بسیاری از هم میهنان دیگر روشده است. این است که باز به تاکتیک نخست خود روی آورده اند و می کوشند دین زرتشت را آشکارا مورد حمله قرار دهند.
  برای سیاه کردن چهره دین زرتشت از هیچ چیز کوتاهی نمی کنند. چون آنها می دانند که جوانان ایران روزبروز بیشتر به این واقعیت پی می برند که ریشه همه بدبختی هایی کنونی کشورشان در دین اسلام نهفته است. نسل جوان ایران روزبروز بیشتر به چهره واقعی اسلام آگاه شده و متوجه می شوند که این دین هیچگونه هماهنگی و سازگاری با روحیه، فرهنگ و تاریخ ایران ندارد و به همین دلیل نیز غیر از بدبختی، نکبت و پسماندگی برای ایران و ایرانیان چیزی به همراه نداشته است.

  همین آگاهی و گرایش نسل جوان ایران به دین زرتشت است که نه تنها این آخوندک بلکه کله گنده های پنهان در حوزه علمیه قم را نیز به وحشت انداخته است .

  هم میهنان گرامی، تا اسلام در ایران در قدرت است، آب خوش از گلوی ما پایین نخواهد رفت. تنها راه پیشرفت و سربلندی این کشور، در کنار گذاشتن اسلام و بازگشت به دین نیاکان خود، دین راستی و درستی، دین زرتشت است. البته به یک شرط و آن این که دین زرتشت و موبدان در هیچ بخش از سیاست و امور اجرایی، قضایی و قانونی کشور وارد نشده و خود را به دنیای سیاست آلوده نکنند!

 3. چطور مسلمان خائن و دروغگو میتواند متولی امور بقیه بشود ولی زرتشتی درستکار نمیتواند. مادر قحبه وطن فروش ریشه شما و اسلام کثیف را خواهیم کند . تا بحال شنیده اید یه زرنشنی دروغ گفته باشه یا آدم کشته باشه یا حق کسی رو خورده باشه؟ این کثافت کاریها فقط از مسلمان و در راس همه آخوند بر میاد. مفت خورها تا می بینند دکان مفت خوریشان داره تهدید میشه عرعر میکنند

 4. Hooshang
  ایرانی ها همواره به عنوان یک امت زندگی کرده اند یا امت اسلامی یا امت زرتشتی برای همین است که انسان ازاد نیازی به دین ندارد.بیاد بیاورید کشتار هقتاد هزار مزدکی توسط انوشیروان پادشاه .وسکوت امت زرتشتی وحتی تایید کشتار این اقلیت عقیدتی با عادل خواندن انوشیروان به امید روزی که هیچ دینی در هیچ جای جهان در حکومت نباشد وانسانها از قیدوبند ادیان رها باشند

 5. aghay masalan hoshang in dorogh ra az koja avardi ensan be dien ehtyaj nadar hatman be estalin adam kosh o lenin ehtyaj darad zartosht dien nist o yek tarze fekre ke agar ke dr chand hezar saal pysh neveshte shode ast ama hanoz az komonist obaghyeh in afkar pyshrafte tar v hoghoghe bashari ast ma degar goole shoma v amsalehom ra nemekhorim

 6. نیاکان همه ما ایرانی ها، زرتشتی بوده اند. پس از یورش تازیان به سرزمین پارس، برخی از نیاکان ما زیر فشار و تهدید، برخی به دلیل اینکه نمی توانستند مالیات هنفگت اسلامی (جزیه) را بپردازند، برخی از روی ترس، برخی به دلیل سادگی، … به دین اسلام روی آوردند، برخی نیز مانند دختران و زنان زرتشتی ربوده شده و به زور به همسری گرفته شدند و به این وسیله به شمار مسلمانان در آمدند.

  برخی نیز شانس آوردند و یا امکانات مالی داشتند و یا توانسیند پنهان بمانند و دین خود را نگاه دارند. داستان گروههای زرتشتی پنهان شده در کوههای دماوند و در برخی نقاط دیگر کشور از جمله کرمان، در کتابهای تاریخی فراوان است.

  البته پس از گسترش اسلام و فشار خلفای اسلامی به حاکمان محلی به ویژه در شمال ایران (مازندران و تبرستان) بزرگان زرتشتی دریافتند که مسلمانها با دستیابی به متون دینی اوستا همه آن ها را نابود خواهند کرد. به همین دلیل گروهی از آنها، کتب و متون زرتشتی را برداشته و به هندوستان مهاجرت کردند. پارسیان کنونی هند، فرزندان همین ایرانیان زرتشتی هستند. شهر جمشید آباد را همین ها پایه گذاری کردند. خانوده بانفوذ تاتا، صاحب بزرگترین کارخانه صنعتی هند، از همین زرتشتیان ایرانی هستند. در ارتش و بخش هنر نیز پارسیان هند دارای نفوذ بسیاری هستند
  هتل بزرگی که چند سال پیش در بمبئی، توسط تروریستهای مسلمان پاکستانی به بمب و آتش کشیده شد مربوط به همین خانواده زرتشتی بود. البته این تروریستها آگاهانه مراکز مربوط به زرتشتی ها را هدف گرفته بودند. در مرکز بمبئی، کافه ای قدیمی وجود دارد که نزد بسیاری از توریست های دنیا مشهور است. این کافه قدیمی توسط یک خانواده زرتشتی ساخته شده و نسل به نسل توسط فرزندان این خانواده اداره شده است و به سمبل پارسی ها در بمبئی تبدیل گشته است. در آن حملات تروریستی و بمبگذاری ها توسط تروریست های مسلمان پاکستانی، به این کافه نیز حمله شد.

  هدف از نوشتن همه اینها این است که یادآوری شود، همه ایرانیها زرتشتی هستند و ریشه زرتشتی دارند. آن ایرانی که توانست دینش را نگاه دارد، از آن یکی که به دلایلی نتوانست زرتشتی بماند، نه حق بیشتری دارد و نه می توانیم او را ایرانی تر و میهن پرست تر بدانیم.
  به بیان دیگر ایران به همه ایرانیان تعلق دارد، چون ریشه همه آنها یکی است.

  به همین دلیل نیز گفته می شود که برگشت به دین زرتشتی برای ایرانیان نیاز به هیچگونه مراسم ویژه ای ندارد و حتی لازم نیست که از سوی موبد و یا مراکز زرتشتی مورد تایید قرار بگیرد.
  البته در خارج از کشور مراسم گوناگونی را تدارک می بینند که تنها گزینه شخصی است و به هیچ روی شرط به شمار نمی آید.

  شرط اصلی و مهم این است که آدم با خود عهد ببندد دستور «اندیشه نیک، گفتار نیک و کردار نیک» را سرلوحه زندگی خود قرار دهد. گام نخست در این راه، پرهیز از دروغ است. تنها اگر همین دستور را بکار بگیرید زرتشتی هستید.

 7. این عرب زاده در حقیقت بایستی با اضافه فقط یک نقته تبدیل به خر زاده گردد که بهتر ین توصیف این جماعت است

 8. به این شخص خاطر نشان کنید که:
  1. مملکت عزیز ما کشور ایران کشوریست متشکل از همه ادیان و اقوام لذا همه میبایست در سیاستگذاریها و سرنوشت کشور مشارکت داشته باشند و از حقوق خود و سایر مردم دفاع کنند.
  2. مسلمانی به اسم و ظاهر … نیست که بر اساس فرمایش نص صریح قرآن و پیامبر یک مسلمان دارای خصوصیاتی است که در بسیاری از بظاهر مسلمانان دیده نمیشود
  3. بجای این صحبتهای بی ارزش و تفرقه انگیز که برخواسته از هوای نفس و حب قدرت طلبی و حسادت و … میباشد لطغا» به وظیفه اصلی خود که کسب معارف قرآنی و تقوی و … پرداخته و از دخالت در امور کشور و شهر و .. خودداری نمایید ( به سایر روحانیون هم گوشزد کنید.
  یک ایرانی مسلمان شیعه

 9. خوشم میادیعنی دوست دارم این آخوند های ضدّ ایرانی وقتی به این واضحی ماهیت خودشونو نشون میدند. این افاضات در آینده مدرک جرم این قوم خواهد شد و کمک خواهد کر از ایران ریشه کن بشند. بگو بازم آشیخ! قبر خودتو و این آیین کثیفتو بکن

 10. خوب الان هم شیعه اقلیت است ودر تقیه هیچ اشکالی ندارد بلکه کسانی که شیعه هستند وولایت وحکومت گرفتند وتشکیل دولت شیعی دادند خلاف اسلام کرده اندبراساس روایت شیعی تا قبل از قیام حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه شیعه در تقیه است وحتی روایتی داریم که تقیه تا قیبل از ظهور شدید تر می شود
  ٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ مُسْلِمٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: كُلَّمَا تَقَارَبَ هَذَا الْأَمْرُ كَانَ أَشَدَّ لِلتَّقِيَّةِ.
  از محمد بن مسلم كه امام صادق (ع) فرمود:
  هر آنچه اين امر (يعنى ظهور امام قائم (ع) نزديكتر شود، تقيّه سخت‏تروشدیدتر گردد.
  الكافي (ط – الإسلامية)، ج‏2، ص: 221

 11. doroud bar zartosht va zartoshtian ke irani asil hastand. Omidvaram rouzi beresad ke hameye ma be risheye zartoshtieman bargardim.
  goftare nik, pendare nik, kerdare nik ………………

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s