دختر افشین بایمانی :تا انتقال پدرم به بند زندانیان سیاسی همراه بامادرم و پدرم در زندان به اعتصاب غذا ادامه می دهیم

افشین بایمانیدنیا بایمانی دختر افشین بایمانی زندانی سیاسی که در پی انتقال این زندانی از بنده ۱۲ به بند «۱۰ محل نگهداری زندانیان باجرایم قتل  و عادی دست به اعتصاب غذا زده است در پی مصاحبه ای با کمپین صلح فعالان در تبعید عنوان کرد تا انتقال پدرم و شکست اعتصاب غذای او به همرا مادرم به اعتصاب غذا همگام با پدرم ادامه می دهیم.

دنیا بایمانی در حالی که در اعتصاب غذا بود افزود نزدیک به هشت سال است که پدرم به مرخصی اعزام نشده است و با پیگیری های خانواده ما ازمقامات مسئول علت اعزام  نشدن این زندانی سیاسی را به مرخصی, ترس از عدم .بازگشت این زندانی سیاسی عنوان کرده اند

خانم بایمانی افزود در چند روز گذشته و با تعویض دادیار زندان اوین و با آمدن شخصی به نام حاجیلو پدرم را از .بخش زندانیان سیاسی , به بخش عادی  و زندانیان با جرم های قتل انقال داده اند

خانم بایمانی در مورد شرایط پدر خود افزود که پدرش در حالی در حالت اعتصاب غذای خشک به سر می برد که به شدت از بیملری قلبی رنج میبرو و به عمل قلب باز نیاز دارد.

وی در مورد آخرین زمانی که با پدر خود ملاقات کرده است افزود به دلیل مشکلات شدید مالی و مسافت زیاد بین شهری بیشتر از یک سال است که به ملاقات پدر نرفته اند .

دنیا بایمانی در باره وضعیت خود و مادرش افزود که در روز سوم اعتصاب غذای خود هستند و با وجود سن کم به دلایل مشکلات قلبی, ۲ بار به بیمارستان مراجع کرده است.

وی خاطرنشان کرد تا انتقال پدر خود به بخش زندانیان سیاسی به اعتصاب خود ادامه خواهد داد و در صورت انتقال پیدا نکردن پدرش به بند ۱۲ اعتصاب غذای خود را در تهران ادامه خواهد داد.

ایشان در آخر اضافه کرد پدرم در شانزدهمین سال زندان خود است  و نزدیک به هشت سال است که به مرخصی اعزام نشده و درپایان پانزدهمین سال مقامات قضایی خبر از ازادی ایشان بعد از 15 سال را می دادند که بعد از پانزدهمین سال گقتند افشین بایمانی پرونده  جدیدی در دست برسی دارد که حکم آن صادر نشده است.

دوران زندان برای افشین بایمانی که متأهل و پدر دو فرزند است علاوه بر مشکلات جسمی نظیر بیماری قلبی و سنگ کلیه ، مسائل عدیده ای را نیز برای همسر و فرزندانش ایجاد کرده است.

زندانی میانسالی که در زمان بازداشت جوانی بیست و چند ساله بود به دلیل دوری راه طی پانزده سال امکان ملاقات مستمر با همسر و فرزندانش را نیز نداشته است.

افشین بایمانی زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، در ۱۵ شهریور ۱۳۷۹ به جرم کمک به فرار برادر خود «مهدی بایمانی» که با سازمان مجاهدین خلق مرتبط بود بازداشت و به اعدام محکوم شد، این حکم در دادگاه تجدید نظر تایید شد اما پس از ۶ سال حکم وی به حبس ابد تقلیل یافت.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s