شیما شاه نظری از آغاز اعتصاب غذای شش زندانی در خطر اعدام، در قرنطینه زندان رجایی شهر خبر داد!

اعدام .زندانیان اهل سنتفعالان در تبعید: حامداحمدی٬ جمشید دهقانی٬ جهانگیر دهقانی، کمال ملایی، هادی حسینی و صدیق محمدی، شش زندانی که صبح روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳، پس از ضرب و شتم، به سلول‌های انفرادی منتقل و در خطر اجرای حکم اعدام قرار گرفتند، دست به اعتصاب غذا زدند.

شیما شاه نظری، همسر حامد احمدی، در طی گفتگویی با ونداد اولادعظیمی، ضمن تایید این خبر گفت که همسرش و پنج زندانی دیگر، پس از ضرب و شتم و انتقال به سلول انفرادی، در آستانه اجرای حکم قرار گرفته‌اند. شاه نظری که ساکن شهریار کرج است، در مسیر زندان رجایی شهر طی گفتگوی تلفنی توضیح داد که به خانواده شش زندانی خبر داده‌اند که برای آخرین ملاقات قبل از اجرای حکم، به زندان مراجعه کنند.

شاه نظری، ضمن تاکید بر بی‌گناهی همسرش و پنج زندانی دیگر، تاکید کرد که آن‌ها بی‌گناه هستند و در خطاب به مردم و دست اندرکاران، خواستار هرگونه اقدام ممکن برای توقف حکم و آزادی آن‌ها شد.

حامد احمدی، کمال مولایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی، چهار زندانی سنی اهل کردستان در ابتدا به اتهام قتل یک روحانی سنی مذهب حامی دولت دستگیر، اما مدتی بعد از این اتهام تبرئه شدند و به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی به دلیل هواداری از احزاب کرد مخالف دولت در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اعدام محکوم شدند.

حکم اعدام در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شد. اما زندانیان فوق کلیه اتهامات را رد کرده و خانواده‌ها نیز مدعی هستند که فرزندان شان با اتهامات دروغ محکوم به اعدام شده‌اند.

لازم به یادآوری است که این دومین تلاش مقامات قضایی زندان برای اجرای حکم زندانیان فوق، در سال جاری است. جمشید و جهانگیر دهقانی، کمال ملایی و حامد احمدی تیر سال جاری نیز در اعتراض به انتقال به قرنطینه زندان و احتمال اجرای حکم، هفته ها در اعتصاب غذا بودند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s