تصاویر درگیری تن به تن و بازداشت گسترده در جریان تجمع هوادارن محمد علی طاهری در مقابل دادگاه

تجمع هوادارن محمد علی طاهری در مقابل دادگاه فعالان در تبعید: تجمع آرام اعتراضی  ۳۰۰۰ تن از شاگردان محمد علی طاهری، بنیانگذار زندانی عرفان کیهانی(حلقه)، در مقابل دادگاه انقلاب، حین جلسه دادگاه، با دخالت نیروی انتظامی و ضرب و جرح و استفاده از گاز اشک آور، به بازداشت عده ای از معترضان و پراکندگی جمعیت منجر شد. اخبار تایید نشده، تا لحظه انتشار این گزارش حاکی از بازداشت ۷۰ تن از معترضان است.

بنا بر اطلاع «کمپین صلح فعالان در تبعید» صبح روز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳، تجمع بیش از ۳۰۰۰ تن از شاگردان محمد علی طاهری در جریان جلسه دادگاه این دگراندیش زندانی که در مقابل درب دادگاه انقلاب اسلامی واقع در تقاطع خیابان شریعتی و معلم برگزار می شد، با یورش نیروی انتظامی، به درگیری تن به تن و استفاده از گاز اشک آور، بازداشت عده ای از معترضان سرکوب شد.  لباس شخصی ها برای دستگیری افراد، آنها را به زور داخل مغازه ها و یکی از مراکز درمانی محصور کرده و با وَن به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

 

ازدحام جمعیت و پافشاری آنها بر خواسته شان به حدی بود که نیروی انتظامی مغازه ها، فروشگاه اتکا و پمپ بنزین آن ناحیه را تعطیل کرد. پس از گذشت دو ساعت که مأموران امنیتی با اعمال فشار و یورش های تک نفره موفق به پراکندن جمعیت نشدند، با آوردن گارد ویژه معترضین را به سمت کوچه های اطراف متفرق کردند.

محمد علی طاهری، دگر اندیشی که از تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰، در سلول انفرادی بند ۲ الف زندان اوین، تحت شکنجه اطلاعات سپاه است. او در جریان دادگاه امروز به اتهام «فساد فی الارض» محاکمه شد. طاهری، زمستان ۹۰ نیز در دادگاهی که برای ایشان تشکیل شد، به ۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده بود اما پرونده سازی برای وی تحت فشار نیروهای امنیتی ادامه دارد.

محاکمه و اتهامات وی تحت نفوذ و فشار سپاه پاسداران بوده است. اطلاعات سپاه، که طی حدود چهار سال بازداشت طاهری، با تمدید قرار بازداشت موقت این زندانی، از انتقال وی به بند عمومی جلوگیری کرده، و هم زمان  در راستای پرونده سازی برای اثبات جرم افساد فی الارض، از بازداشت شاگردان او در شهرهای مختلف کشور نیز فروگذار نکردند.

فرادرمانگران، در ماههای گذشته نیز از زمانی که محمدعلی طاهری، دوازدهمین اعتصاب غذای خود را در شرایط بحرانی از نظر سلامت جسمی، آغاز کرده بود، چندین مرتبه در مقابل زندان اوین گرد آمده و با در دست داشتن پلاکارد و سر دادن شعار «آزادی اندیشه حق مسلم ماست»، فریاد دادخواهی سر داده اند.

در حال حاضر، وکیل پرونده محمدعلی طاهری، علیزاده طباطبایی است و گزارشاتی مبنی بر این وجود دارد که به پیش بینی اعتراضات مردمی، تاریخ دادگاه به تعویق افتاده است.

 

ویدئو و تصاویری از درگیری های امروز را دنبال کنید:

 

تجمع هوادارن محمد علی طاهری در مقابل دادگاه

2

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

10991707_790483827703077_1368139629769050246_o (1)

 

11015944_790416074376519_1514842939552457452_n

 

اخبار تکمیلی به نقل از پیج عزت طاهری (مادر محمد علی طاهری):

«بنا بر خبری که دقایقی پیش به دست من رسیده است اکثر بازداشت شدگان تجمع امروز صبح ، بعد از ظهر امروز آزاد شده اند. تماس با خانواده بازداشت شدگان برای حصول اطمینان از آزاد شدن همه بازداشت شدگان ادامه دارد. تجمع کنندگان به طور آرام و مسالمت آمیز برای اطلاع از برگزاری دادگاه استاد طاهری تجمع کرده بودند.»

………………………………

پیج «ستاد آزادی استاد محمدعلی طاهری»، تعداد معترضان امروز را بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر اعلام می کند.

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s