ماموران مسلح در بوکان، پس از ضرب و شتم و تزریق آمپول، پیکر بیهوش یک روحانی اهل سنت را در خارج از شهر رها کردند!

علی حسین زاده . روحانی اهل سنتفعالان در تبعید: وضعیت جسمانی «علی حسین‌زاده»، روحانی اهل سنت کرد، بر اثر یورش ماموران مسلح در حوالی روستای داشبند (جادهٔ بوکان – می‌اندوآب)، که با ضرب و شتم شدید و تزریق آمپول همراه بود، وخیم گزارش می‌شود.

بنا بر اطلاع «کمپین صلح فعالان در تبعید»، روز دوشنبه ۲۹ دی ۹۳، ماموران لباس شخصی، پس از عدم تمکین یک روحانی اهل سنت کرد به نام کاک علی حسین‌زاده، به احضار غیر قانونی اداره اطلاعات بوکان، ضمن حمله و ضرب و شتم این روحانی اهل سنت، ابتدا اقدام به بازجویی صحرائی از وی کرده و سپس با تزریق یک آمپول، پیکر نیمه جان و بی هوش وی را‌‌ رها می‌کنند و از محل متواری می‌شوند.


علی حسین‌زاده، امام جماعت روستای خانکندی از توابع میاندوآب، چندی پیش و به دنبال برگزاری مجلس مولودی خوانی در مسجد روستای مذکور، به اداره اطلاعات بوکان احضار شد اما به دلیل عدم وجاهت قانونی احضار شفاهی از حضور در اداره اطلاعات سرباز زده بود.

وبسایت «مکتب قرآن» در این خصوص گزارش داده است که این روحانی اهل سنت، سرانجام پس از رؤیت احضاریه، در محل حاضر می‌شود اما به بهانه عدم حضور بازجوی تعیین شده، بازجویی وی در اداره اطلاعات را به وقت دیگری موکول می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید که تاکید کاکه علی، به اینکه، برای احضار مجدد، نیاز به احضاریه کتبی جدید هست، با فحاشی و تهدید ماموران اداره اطلاعات مواجه می‌شود.

گزارش منابع محلی حاکی از آن است که نهایتا روز دوشنبه (مورخ ۹۳/۱۰/۲۹) ساعت ۵: ۴۰ دقیقه بعدازظهر حوالی روستای داشبند (جادهٔ بوکان – می‌اندوآب) نیروهای مسلح لباس شخصی با دو ماشین (پژو وسمند پلاک شخصی) کاکه علی حسین‌زاده را تعقیب، و در نزدیک روستای انبار دستگیر می‌کنند.

مأموران لباس شخصی بلافاصله با چشمان بسته، بازجویی صحرایی را آغازکرده و در مقابل عدم پاسخگویی و اعتراض این روحانی اهل سنت به بازجویی صحرایی، او را وحشیانه مورد ضرب وشتم شدید قرارداده و تا سرحد خفگی سرش را در گل و لای فرو می‌برند و جسم نیم جان و بی‌رمق وی را –پس از تزریق آمپول-‌‌ رها می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید، پیکر بیهوش این روحانی، پس از چند ساعت جستجوی فامیل و دوستان، با بدنی زخمی و گل آلود پیدا، و به بیمارستان شهرستان بوکان منتقل می‌شود.

علی حسین‌زاده پس از به هوش آمدن، تاکید کرده است که: «۵ نفر مسلح که در صحنه واقعه، ۴ نفر آنان فارس زبان و یکی کُرد بوده است به وی حمله کرده و او را به شدت مورد ضرب و شتم و آزار وحشیانه قرار داده‌اند، ضمناً پس از تزریق آمپول مذکور با لحنی تهدیدآمیز به او می‌گویند که نتیجهٔ این تزریق را فردا خواهی دید.»

گفته می‌شود این روحانی اهل سنت، از روز بعد این حادثه (سه شنبه) قدرت تکلم خود را از دست داده و با توجه به ادامه روند معالجات هنوز تا به این تاریخ (جمعه ۹۳/۱۱/۳) قدرت تکلم را به طور کامل بازنیافته است و همچنان حالت تهوّع و سر گیجه دارد.

گفتنی است اداره اطلاعات شهرهای سنندج و مهاباد طی اواخر هفته گذشته دو فعال عقیدتی کُرد را احضار و مورد بازجویی قرار دادند.

حسین حسن خانی مدت ٣ ساعت را در بازداشتگاه اداره اطلاعات مهاباد سپری کرد و مجید عبدالله‌پور نیز در بازداشتگاه اطلاعات سنندج مورد بازجویی قرار گرفت.

وزارت اطلاعات در تمامی احضار‌ها و بازجویی‌های صورت گرفته، سعدی قریشی از رهبران مکتب قرآن را به انحراف از مسیر دینی احمد مفتی‌زاده متهم کرده‌اند که این امر از سوی پیروان وی تکذیب شده است.

1 نظر برای “ماموران مسلح در بوکان، پس از ضرب و شتم و تزریق آمپول، پیکر بیهوش یک روحانی اهل سنت را در خارج از شهر رها کردند!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s