ارژنگ داوودی، ساعاتی پس از خروج از انفرادی، مجددا به بند سپاه منتقل شد!

ارژنگ داوودی . افشین بایمانیفعالان در تبعید: سه روز پس از انتقال ارژنگ داوودی و افشین بایمانی به سلول انفرادی بند سپاه زندان رجایی شهر، ارژنگ داوودی، برای ساعاتی به سالن ۱۲ این زندان بازگردانده شد اما از وضعیت افشین بایمانی همچنان اطلاعی در دست نیست.

بنا بر اطلاع «کمپین صلح فعالان در تبعید»، افشین بایمانی و ارژنگ داوودی، پیشتر صبح روز یکشنبه، ۲۸ دی سال جاری به طور ناگهانی و پس از احضار توسط ماموران زندان، به سلول‌های انفرادی بند سپاه زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

در حالی که همچنان از وضعیت افشین بایمانی اطلاعی در دست نیست، منابع مطلع به خبرنگار این کمپین گزارش دادند که روز سه شنبه، ارژنگ داوودی، برای ساعاتی به سالن ۱۲ بازگردانده شد.

او پس از جمع آوری وسائل شخصی، مجددا به سلول انفرادی منتقل شد.

ارژنگ داوودی ۶۱ ساله، سال ۱۳۸۲ به اتهاماتی از جمله اقدام علیه امنیت ملی و توهین به مقدسات و رهبر جمهوری اسلامی به ۱۵ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و ۵ سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد که این حکم به ۱۰ سال زندان کاهش یافت.

با وجود آنکه وی محکومیت ده ساله خود را سپری کرده است، با پرونده‌هایی که طی دوران محکومیت علیه او مطرح شد، در احکام دیگری ابتدا به ۲۰ سال و ۸ ماه زندان و نهایتا توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج، به اعدام محکوم شد.

پیش‌تر نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر با انتشار بیانیه‌هایی خواستار رسیدگی عادلانه به پرونده داوودی و آزادی او شده‌اند.

ارژنگ داوودی تاکنون با انتشار چند نوشته و کتاب از داخل زندان، بویژه سیاست‌های آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را باعث تضییع حقوق مردم، چپاول ثروت‌های ملی و شرایط نامناسب کنونی حاکم بر ایران دانسته است.

افشین بایمانی، دیگر زندانی منتقل شده به انفرادی بند سپاه در عصر امروز نیز، زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج است که در ۱۵ شهریور ۱۳۷۹ به جرم کمک به فرار برادر خود «مهدی بایمانی» بازداشت و به اعدام محکوم شد.

این حکم ابتدا در دادگاه تجدید نظر به تایید رسید، اما پس از ۶ سال حکم وی به حبس ابد تبدیل شد.

اما اواسط آبان سال جاری، ماموران زندان رجایی شهر به صورت غیر رسمی به افشین بایمانی که بیش از ۱۴ سال را در زندان سپری کرده است اطلاع داده‌اند که برای وی پرونده‌ای تحت عنوان توهین به مقدسات و توهین به رهبری مفتوح شده است. او در‌‌ همان تاریخ، بابت این اتهامات در دفتر نگهبانی زندانی رجایی شهر مورد بازجویی قرار گرفت.

گفتنی است هنوز از دلیل انتقال ناگهانی این دو زندانی به انفرادی بند سپاه، اطلاعی در دست نیست و گمانه زنی‌ها تنها به آزار و اذیت این دو زندانی اشاره دارند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s