مهدی فراحی شاندیز، علیرغم دو ماه گذشت از اتمام محکومیت، به انفرادی منتقل شد!

downloadفعالان درتبعید: مهدی فراحی شاندیز، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر که با اتمام پایان حکم، به دلیل تشکیل پرونده جدید، همچنان در زندان به سر می‌برد، به سلول انفرادی منتقل شد.

بنا بر اطلاع «کمپین صلح فعالان در تبعید» مهدی فراحی شاندیز که علیرغم پایان محکومیت، همچنان در بند ۲ زندان رجایی شهر کرج (معروف به دارالقرآن) نگهداری می‌شود، به دلایل نامعلوم به زندان انفرادی تبدیل شده است.

سوم آبان سال جاری، محکومیت سه سال حبس مهدی فراحی شاندیز که به اتهام «توهین به رهبری و اخلال در نظم» صادر شده بود، به پایان رسیده ولی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران با تشکیل پرونده‌هایی جدید، این زندانی را در وضعیت بلاتکلیف نگه داشته است.
یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت این زندانی به خبرنگار این کمپین توضیح داد که: «مهدی فراحی شاندیز طی دوران حبس، در دو پرونده جداگانه، به اتهام مشابه» توهین به رهبری «، مواجه شده است که ابوالقاسم صلواتی و محمد مقیسه، دو قاضی هر یک از این پرونده‌ها هستند!»
بنا بر این گزارش، مهدی فراحی شاندیز روز شنبه ۱۳ دی سال جاری برای یکی از این پرونده‌ها به دادگاه احضار شده و اتهام وارده را رد کرده است.
گفتنی است قضات پرونده‌ها تا به امروز از صدور حکم احتمالی یا اعلام برائت برای این زندانی خودداری کرده و علیرغم اتما محکومیت قبلی از صدور قرار وثیقه برای آزادی وی نیز خودداری می‌کنند.
در همین خصوص منابع مطلع به خبرنگار این کمپین گزارش داده‌اند که مهدی فراحی شاندیز علیرغم درخواست‌های مکرر، از حق داشتن وکیل محروم بوده است.
مهدی فراحی شاندیز که تاکنون چندین بار به اتهام‌های سیاسی بازداشت شده است، در روز کارگر سال ۸۸ در پارک لاله تهران دستگیرشده و‌‌ همان شب ماموران وزارت اطلاعات خانه‌اش را جستجو و کلیه مدارک، وسایل شخصی وی را ضبط کردند.
فراحی شاندیز در پی این دستگیری به ۹ ماه حبس محکوم شد که بیشتر آنرا درسلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ اوین گذراند و بهمن ماه ۸۸ از زندان آزاد شد.
وی آخرین بار پس از مراجعات مکرر به دادگاه انقلاب برای گرفتن لوازم و مدارک توقیف شده‌اش (گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی، کامپیو‌تر و…) با ممانعت آن‌ها از ورود به شعبه مورد نظر مواجه شد و پس از مقاومت، دستگیر و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام توهین به رهبری و اخلال در نظم به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.
او طی گزارش بالا، علیرغم اتمام دوران محکومیت، به صورت بلاتکلیف زندانی می‌باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s