منع صحبت برای هفت زندانی بهایی زندان مرکزی ارومیه!

downloadفعالان در تبعید: منابع محلی ارومیه، با انتشار گزارشی مبنی بر فشار و تهدید هفت زندانی بهایی زندان مرکزی این شهر، وضعیت ایشان را وخیم گزارش می دهند.

بنا بر اطلاع «کمپین صلح فعالان در تبعید»، “فردین اعضایی”، “فرحناز مقدم”، “گیسو شیخ حسن آبادی”، “ندا فرصتی‌پور”، “امیر معبودی”، “نوشین میثاقی” و “سهیلا اقدسی”، هفت زندانی بهایی  زندان مرکزی ارومیه که از ملاقات با خانواده های خود محروم هستند، اخیرا از هم صحبتی با سایر زندانیان هم منع شده اند.

این شهروندان بهایی ساکن ارومیه، پیشتر در شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر، به اتهام فعالیت تبلیغی بهاییت و سوق دادن افرد به سوی این دیانت، با احکام حبس از 6 ماه تا 6 سال محکوم شده اند.

طبق حکم دادگاه، “فردین اعضایی”، “فرحناز مقدم”، “گیسو شیخ حسن آبادی”، هر یک به مدت ۶ سال و همچنین “ندا فرصتی‌پور”، “امیر معبودی”، “نوشین میثاقی” و “سهیلا اقدسی” هر کدام به شش ماه حبس محکوم شدند.

وبسایت محلی «نیسان نیوز» به نقل از منابع آگاه، گزارش داد که زندانیان یادشده در داخل زندان نیز از به عبادات دینی خود محروم شده و به آنها تذکر داده شده است در صورتی که آیین خود را برای سایر زندانیان تشریح کنند، مدت زمان حبس هر یک از آنها دو برابر تبدیل خواهد شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s