تایید 79 سال حبس متهمان پرونده پنج عضو شورای شهر اهواز

collageفعالان در تبعید: سید حمید حسن زاده، رئیس معزول شورای شهر اهواز در دوره سوم، با اعلام صدور حکم قطعی دادگاه تجدیدنظر برای پنج تن از اعضای شورای سوم، تاکید کرد که تمام کارهایی که در شورای سوم انجام داده در راستای وظیفه قانونی بوده و هیچ گونه تخلفی مرتکب نشده است.

بنا بر اطلاع «کمپین صلح فعالان در تبعید»، در پرونده اعضای شورای شهر اهواز که در سال 1389 و پس از عزل محمدرضا شمسایی، شهردار وقت اهواز، مفتوح شد، در ابتدا 45 تن به عنوان متهم معرفی شدند که نهایتا 24‌ تن از آنها، از جمله رئیس و چهار عضو شورای شهر اهواز، سرپرست یکی از مناطق شهرداری اهواز و چند کارمند شهرداری و چند پیمانکار، در ‌مجموع به تحمل 79‌ سال حبس تعزیری (از یک سال تا 13‌سال حبس تعزیری) و 434‌ضربه شلاق محکوم شدند.

همچنین سه سال انفصال موقت از خدمات دولتی برای 9‌ نفر از متهمان، جزای نقدی و رد مال به مبلغ بیش از شش میلیارد ریال از دیگر مجازاتهای در ‌نظر گرفته شده برای محکومان است.

این حکم که توسط شعبه 106 دادگاه عمومی (جزایی) شهرستان اهواز، و با اتهاماتی نظیر گرفتن رشوه، پرداخت رشوه، قبول نفوذ در تصمیمات اداری شورا، به وجود ‌آوردن موجبات تحقق جرم ارتشا، معاونت در جعل، استفاده از سند مجعول، خرید، فروش، نگهداری، حمل و نقل اسلحه، مهمات جنگی و…، نگهداری و مالکیت مواد مخدر  و … صادر شده بود، توسط دادگاه تجدید نظر تایید و قطعی شده است.

گفتنی است شورای اسلامی شهر اهواز در دوره سوم خود با 9 عضو به نام‌های سید حمید حسن‌زاده، رمضان منجزی، داریوش ممبینی، آرزو بابادی، قاسم حمادی، اسکندر زنگنه، غلامرضا سبزعلی، سیدمهدی آلبوشوکه و حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدرضا فلاحی‌مقدم تشکیل شد؛ این شورا پس از انتخاب و استیضاح 2 شهردار، سرانجام شهردار سوم یعنی محمدرضا شمسایی را برای مدیریت شهری اهواز انتخاب کرد، ولی پس از گذشت حدود یک سال، اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که این شهردار هم مناسب شهر اهواز نیست و لازم است استیضاح شود.

چند روز پس از استیضاح شهردار وقت، که علیرغم مخالفت فرماندار و وزارت کشور انجام شده بود، سید حمید حسن‌زاده، داریوش ممبيني، رمضان منجزي، آرزو بابادي و قاسم حمادي، توسط فرماندار اهواز، از شورا سلب عضویت و بازداشت شدند.

اوایل شهریور 89، عبدالعزیز فدعمی، فرماندار اهواز در گفتگو با رسانه ها از سلب عضویت و دستگیری، سید حمید حسن زاده رییس شورای شهر اهواز به همراه چهار عضو دیگر این شورا به دلیل آنچه وی «عدول از قانون و عدم رعایت قانون» نامید، خبر داده بود که چهار عضو دستگیر شده شورای شهر اهواز به مرور و با گذشت زمان آزاد شدند و حسن زاده نیز پس از سه ماه به قید وثیقه آزاد شد.

گفتنی است پیش از این خبر بازداشت حمید حسن زاده با عنوان «دستگیری رییس ستاد محسن رضایی در خوزستان» بازتاب گسترده ای در منابع خبری داشت.

همه ماجرای استیضاح شهردار اهواز، مخالف فرماندار و وزارت کشور را از اینجا دنبال کنید.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s