احضار مجدد آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی، منتقد صلاحیت علمی رهبری، به دادگاه ویژه روحانیت

آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانیفعالان در تبعید: آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی، طی احضاریه ای کتبی، از سوی دادسرای ویژه روحانیت تهران، برای روز یکشنبه 11 خرداد 1391، به شعبه اول این دادسرا فراخوانده شد.

بنا بر اطلاع «کمپین صلح فعالان در تبعید»،  در متن احضاریه این روحانی نواندیش،  که اولین بار به دلیل رد صلاحیت علمی سید علی الله خامنه ای، رهبر ایران، در دهه شصت محاکمه و بازداشت شده بود، علت احضار، «مشتکی عنه» عنوان شده است.

او که از سال 88 به قید وثیقه 50 میلیون تومانی آزاد می باشد، در مهرماه سال 68، به دليل رد صلاحيت علمي رهبري جديد آن سال هاي جمهوري اسلامي (سيد علمي خامنه اي)، در سخنراني خود در ستاد نيروي هوايي بازداشت و توسط دادسراي ويژه روحانيت و سليمي كه در حال حاضر دادستان كل ويژه روحانيت است، به جرم توهين به رهبري و مسوولين كشور و همچنين تحريك افكار عمومي و شايعه پراكني و نشر اكاذيب، به 5 سال زندان و خلع از لباس روحانيت محكوم شد كه در همان زمان حكم مزبور را نپذيرفت و آن را به صورت مكتوب اعلام كرد.

وی پس از گذارندن يكسال از دوران حبس خود به اتهام همان اعتراضات و با عنوان نقض حكم، به 40 ضربه شلاق توسط رهبرپور محكوم گرديد.

وی مجددا در مهرماه 1374 به دليل نشر اطلاعيه هايي از طرف (حزب روحانيت آزاديخواه ايران – حرا) توسط وزارت اطلاعات دستگير و به اتهام تهيه و تنظيم و انتشار اوراق مظله! نقض حكم، جعل عنوان و جعل سند عادي كه تماما اتهاماتي بود كه در بازداشتگاه توحيد (موزه عبرت امروز) عنوان شده بود به يك سال نيم زندان توسط روح الله حسينيان محكوم گرديد.

او همچنين در اواخر اسفند سال 1387 به اتهام خواندن عقد ازدواج عادي و عنوان اتهامي جعل مهر دفتر ازدواج و همكاري با داير كننده دفتر ازدواج چهار ماه را در زندان اوين گذراند كه سه ماه آن در بند 240 زندان اوين و يك ماه نيز در بند 209 (بازداشت وزارت اطلاعات) سپري گرديد. در مورد آخر اما دليل اصلي بازداشت، نظرات او در حوزه هاي سياسي و فقهي و همچنين خوش نويسي و تذهيب كتب تورات، زبور و انجيل بود.

این روحانی شیعه، پیشتر  به همراه چند تن از فعالان مدنی، سیاسی و حقوق بشر به منظور دلجویی، به ديدار خانواده های اعضاء مدیران جامعه بهایی ایران رفته و تابلوی تذهيبی را از سوی حضار به آنان هديه كرده بود.

گفتنی است دادگاه ویژه روحانیت که یکی از ارکان قدرت ولایت فقیه در ایران و راهی برای کنترل روحانیون و حوزهٔ علمیه از سوی  رهبر ایران به شمار می‌رود، در عمر سی ساله خود بسیاری از روحانیون منتقد جمهوری اسلامی را محاکمه کرده‌است که از جمله مهمترین آنان آیت‌الله سید محمّدکاظم شریعتمداری، آیت‌الله حسین‌علی منتظری، آیت‌الله عبدالحميد معصومي تهراني، عبدالله نوری، محسن کدیور،حسن یوسفی اشکوری ، مهدی هاشمی، هادی قابل و هادی خامنه‌ای هستند.

دادگاه ویژه روحانیت مستقل از قوه قضائیه و دیوان عالی کشور و مستقیما زیر نظر رهبر ایران فعالیت می کند و روند دادرسی در آن نیز با قوه قضائیه و سایر دادگاههای ایران متفاوت است.

تصویر احضاریه آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی:

احضار آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی

 

1 نظر برای “احضار مجدد آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی، منتقد صلاحیت علمی رهبری، به دادگاه ویژه روحانیت

 1. جاییکه مکتب های اجتماعی و دینها متاسفانه بازیچه یک مشت شیاد قرار میگیرد.

  همه تا حالا دانسته اند که دنیا در دست یک مشت آدمهای بیش از حد ثروتمند و صاحب تریلیونها دلار می چرخد این آنان هستند که کنترل تمامی وسایل ارتباط جمعی را دارند و همانطوریکه گفته شد آنان حدود ۸۵ رییس بزرگ هستند که ۴۰٪ ثروت دنیا را در دست دارند و با همراهان خود برنامه هایی می ریزند که بتوانند همچنان آقا و بزرگ باقی بمانند. این مطلب یک موضوع بسیار پیچیده دیگر نمی باشد اگر شما روزنامه را بخوانید و یا به وقایع حتی اخیر هم نظری بیندازند براحتی مشاهده میشود که اینان چطور با نفاق فتنه گری اختلاف جنگ و غارت مردمان دنیا را حیران وسرگردان کرده اند. البته آنان به تنهایی نمی توانند که منویات و فرمایشان خود را اجرا کنند بلکه احتیاج به یک مشت آدم شستشومغزی شده و یا آدمک هایی دارندکه بتوانند از آنان استفاده و یا حتی سو استفاده بکنند. علاوه برتفرقه افکنی مردمان دنیای سوم و حتی بسیاری از مردم دنیای دوم دنیای اول را اسیر خرافات مسایل جنسی دزدی رشوه خواری بی اعتمادی فساد اداری بی تفاوتی تفرقه جنگ و مسایل مادی میکنند تا کسی فرصت برای فکر کردن و مطالعه عمومی نداشته باشد.

  هنگامیکه مثلا جنگ بین ایده کمونیست و کاپیتالیست ها در میگیرد این مردم طبقه فقیر و متوسط هستند که جوانانشان طمعه مرگ و نیستی میشوند یا معلول و افسرده بخانه برمیگردند. آیا هیچوقت دیده اید که مثلا در جنگها پسر یا دختر ریاست جمهوری یا افراد بلند پایه مقتول و معلول شود؟ این مردم عادی هستند که بایست قربانی طمع و زیاده طلبی رهبران فاسد شوند.

  درکشوری ثروتمند مثل آمریک بودجه عظیمی صرف جنگ میشود اینطور که روزنامه نوشته بودند حدود چهار تریلیون دلار صرف جنگ عراق و افغانستان شد در صورتیکه با این ثروت عطیم میشد برای تمامی دانشجویان دانشگاه ساخت و برای تمامی بیماران شفاخانه تاسیس کرد. چهار هزار میلیارد دلار مگر بودجه کشورهای معمولی چقدر است؟

  دولت آمریک و ریاست جمهوری آن براحتی این مبالغ عظیم را صرف میکنند ولی هنگامیکه صحبت از تعلیم و تربیت میشود میگویند که پول مالیات دهنده گان را برای اینکار حیف میل نمی کنند.

  شاید بیشتر رییسان جمهور و بادشاهان تنهاکاری که نمی کنند این است که به درد دل ملتی برسند که نان آنان را میخورند و آنان با دادن مالیات و رای قلابی یا خریداری شده در اثر تبلیغات وسیع اهمیتی نمی دهند. دستگاه های اداری و قضایی در آمر یکا بیشتر برای حمایت ثرونمندان کار میکند تا برای حق و عدالت . دستگاه های اداری که بیهوده هستند و برای اشخاصی که مشگل دارند هیچ کاری نمی کنند جز اینکه شخص را به این اتاق آن اتاق بفرستند
  یا اگر تلفنی سوالی داشته باشد به او تلفن دیگری بدهند و آن تلفن هم کار آمد نیست بلکه باز تلفن دیگری میدهند و سرانجام ارباب رجوع تلفنی به شخص اول یا به تلفن اول بر میگرد ند این دور زدن ها اشخاصی که پول ندارند را علاف کرده وخسته وامانده می نمایند. پلیس و یا شریف که نوعی مثل ژاندارم هستند سعی دارند که کاری نکنند و مردم را علاف نمایند. هفت بار خانه مرا و مدرسه مرا دزد زد و حتی به دفتر پس انداز من هم دستبرد زده شد ولی پلیس بی تفاوت هیچ کاری نکرد. دستگاه پلیس و یا شریف کاملا بیهوده است و تنها بر ای آزار و اذیت مردم خوب کار میکند مثلا برای گرفتن جریمه و یا گرفتن راننده ای که زیاد پشت تابلو ایست نگه نداشته است.

  دادگاه های آمریک هم که اگر پول فراوانی نداشته باشی که به وکیل بدهی فاتحه خوانده شده است یک سری دادگاه های بیهوده و بیخودی که تنها عملا در خدمت ثروتمندان است. در آمریکا تورم نیست مثلا اگر خانه ای بخرید ۲۰۰۰۰۰ دلار ممکن است سال بعد ۱۰ ٪یا بیشتر افت قیمت داشته باشد ولی بانک بهره بالا را میخواهد. شرکتهای بیمه هم که در آمریک مثل دزدان سرگردنه هستند وقتی کاربارت خوب است حسابی پول میگیرند ولی موقعی که بایست کمک کنند شیادی میکنند و بهانه میآورند بایست باز به وکیل مراجعه کنی و وکیل هم پول زیادی میخواهد تا درد دل شما را گوش کند. مثلا هنگامیکه حقوقهای پایین معمولی حدود ماهی هزار دلار است وکیل پنج هزار دلار میخواهد تا به موضوع گوش کند.

  من در کالج و در مدرسه ها معلم زبانهای خارجی بودم تعدادی از دانشجویان بخانه من میآمدند تا اضافی درس بخوانند بمن گفتند که نمی توانم در خانه ام به دانشجویان درس بدهم گفتم چه کنم گفتند بایستی خانه ای با فضای چند هکتاری بخری که پارکینگ باشد و بتوانی به دانشجویان درس بدهی من خانه را خریدم و آنان هم سرقول خود به من اجازه تاسیس مدرسه شبانه روزی را دادند. ولی بعد از سه سال که من تمامی توان سرمایه و وقت خود را صرف این مدرسه کرده بودند آمدند و گفتند که اشتباه کرده اند که بمن اجازه تاسیس مدرسه را داده اند وبایست مدرسه را تعطیل کنم گفتم که من نمی توانم و تمامی سرمایه من در این مدرسه است گفتند که می توانی که از ما شکایت کنی تمامی وکیلان طماع و پول پرست از گرفتن کار با توجه به اینکه در آخر تمامی پول ایشان و حق وکالت را میدهم امتناع کردند . من مدرسه را به آدمهای معمولی اجاره دادم آنان به خیال اینکه مدرسه شیک و کاملا مبله من سرمایه من است از دادن اجاره خود داری کردند ناچار من بایست به بادگاه های آمریک میرفتم آنان هم پول میخواستند تا دادگاه را تشکیل دهند و زمان مستاجرهای عصبانی شده خانه را خرابه و تخلیه و وسایلی هم که میخواستند دزدیدند. لوله آب هم ترکید و زمین خانه خراب شد. شرکتهای بیمه تنها یک هفته پول خشگ کردن کف را دادند بعد از دادن پول برای تعمیر امتناع نمودند و من بایست خودم مخارج تعمیرات را بپردازم.

  خانه من دزدی شد و باز پلیس بی تفاوت باقی ماند. نامه هم به شهردار فرماندار وکیلان مجلس یا پارلمان و سناتور ها و دست آخر به ریاست جمهوری همه معطل ماندند و کسی کاری نکرد. من پول بانک را نداشتم که بدهم پس خانه حراج بانک شد. بانک خانه را از دادگاه ۱۰۰ دلار خرید حالا دانشجویان نه بمن پول میدهند نه مخارج خانه را میدهند و نه به بانک . بدین ترتیب اعتبار من هم خراب شد و من نمی توانم شغلهای سطح بالا بگیرم. اگر روزی به آمریک آمدید اول به مردم اعتماد نکنید اینان خیلی بیشتر از مردمان ما قالتاق تر دروغگو تر شیاد تر هستند و چون قانون هم در اینجا پولی است این است که مشگل است بشود کسی را از لحاظ حقوقی دنبال کرد. زیرا حدود پولی که از شما غارت شده وکیل نقد میخواهد تا دنبال پرونده برود. اگر در کشورهای ما داد مردم بلند است که دستگاه ها فاسد و رشوه خوار هستند اینجا هم تا پول فر اوان نداشته باشی که به وکیل بدهی تمامی سیستم قضای و اداری بیهوده و بی مصرف هستند.

  این است که تازه واردین بایست سعی کنند اول از بانک پولی قرض نکنند و از کارتهای اعتباری هم برداشت نکنند. زیرا همانطوریکه گفتم اینجا تورم نیست و بهره ها بسیار سنگین هستند. مثلا در کشورهای ما با ۳۰٪ تورم اگر بیست در صد بهره بدهی باز برنده هستی ولی اینجا با صفر در صد یا یک درصد تورم بهره ای صدی هفت بسیار سنگین است. بعد هم زمین خانه ماشین و سایر وسایل اینجا ارزش خود را از دست میدهند و چون تولید انبوه است این است که خانه دست دوم را براحتی نمی خرند یا ماشین دست دوم ویا سایر وسایل دست دوم بایست مفت یا مجانی به کسی بدهی. بعد هم اینجا مردم دنیای سوم یا بخصوص خاور میانه و کشورهای اسلامی را بسیار محترمانه و قانون مندانه آزار میدهند و غارت میکنند. در اینجا بایست سعی شود که با وکیل و دستگاه های دولتی کاری نداشته باشی وگرنه علافت میکنند و پول بسیار ی میخواهند. امیدوارم که این مطلبها برای کسانی که قصد ماندن تحصیل و یا کار در آمریک را دارند مفید فایده باشند.

  این همه حضرت مسیح گفته که همدیگر را دوست بدارید و بهم کمک کنید ولی بیشتر کلیساها در آمریک تجارتی هستند یعنی حرف میزنند وعملی نمیکنند. آنان به ظاهر تبلیغ خوبی و دوستی را میکنند ولی خودشان آن را عمل نمیکنند. البته همه جا انسانهای خوب و والا هست ولی اینکه فکر کنیم آنان از مردمان ما بهترهستند این موضوع درست نیست. اکثر مردم آمریک هرچه دارند مال بانکها و آنان تنها مالیات و بیمه آنرا باضافه پول بانک را با بهره میدهند و اگر یک روزی دزدی به آنان زد و یا از کار بیکار شدند بانک همه اجناس را تصرف میکند. سعی کنید اگر ساکن آمریک شدید با پول خودتان زندگی کنید و هرگز قرض نکنید و وام نگیرید زیرا پول شما را دزد های قانوی دزدی میکنند ولی شما مسیول هستید که پول را بپردازند وگرنه اعتیار شما خراب میشود. بعد هم اینجا قانونی نیست که از شما حمایت کند قانون اینجا پول است و در دست ثروتمندان پولدار و کلای بیهوده طمع کار و پولکی که تنها چیزی که برایشان مهم نیست عدالت اجتماعی است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s