انتشار ویدئوی اعترافات یک عضو وزارت اطلاعات ایران توسط سازمان جیش العدل

IMG_1153فعالان در تبعید: سازمان نظامی جیش العدل با انتشار ویدئویی از آقای پیرمحمد شهنوازی از بسیجیان معروف بلوچستان و از اعضای مهم وزارت اطلاعات، بار دیگر خبرساز شد.

 بنا بر اطلاع “کمپین صلح فعالان در تبعید”، سازمان نظامی جیش العدل که پیشتر با انتشار تصاویری خبر از بازداشت و گروگان گیری آقای پیرمحمد شهنوازی و اسحاق دانشور داده بود؛ به انتشار ویدئویی از این شخص با عنوان» فیلم اعترافات دو تن از مخبران رژیم» پرداخت.

سازمان ”جیش العدل”  پیشتر طی این اطلاعیه ای مدعی بود که این دو نفر با همکاری مسئول وزارت اطلاعات زاهدان به نام حاج حسنی در حال طراحی یک عملیات علیه این سازمان، در یک شهر مرزی بوده اند.

در روزهای  اخیر حملات نظامی این سازمان به افراد و گروهها در نقاط مختلف، مورد بحث رسانه های مختلف بوده است که از جمله، حمله به هنگ مرزی که منجر به کشته شدن مرزبانان ایرانی و اعدام تلافی جویانه 16 نفر توسط جمهوری اسلامی ایران  شده بود و یا حمله و ترور دادستان زابل.

رهبر گروه مذکور در روزهای گذشته طی پیامی، جنگ خود را جنگ مذهبی و در دفاع از شهروندان اهل سنت در برابر حکومت آپارتاید جمهوری اسلامی ایران خواند.

صلاح الدین فاروقی همچنین فعالیت سازمان جیش العدل را در دفاع از حقوق اهل سنت در جمهوری اسلامی ایران و مطابق با با قوانین جهانی خوانده بود.

وی همچنین دفاع از اهل سنت سوریه در برابر حضور نظامی جمهوری اسلامی را نیز از ماموریت های نیروی تحت امر خود اعلام کرد.

فیلم منتشر شده از سازمان جیش العدل، با عنوان «اعترافات دو تن از مخبران رژیم» را از اینجا ببینید.

اخبار مرتبط:

هشدار رهبر جیش العدل: طبق قوانین جهانی و دینی در برابر حکومت آپارتاید در جمهوری اسلامی مبارزه می کنیم!

تیراندازی به خودروی پژو، اینبار در شهرستان خاش دو کشته بر جای گذاشت / گزارش تصویری

جیش العدل: حمله به دادستان زابل در تلافی اعدام 16 زندانی است؛ تعیین جایزه نقدی برای ترور دادستان زاهدان

 حمله به خودروی دادستان زابل، دو کشته بر جای گذاشت + تصاویر 

مسافرت قاضی موجب لغو دادگاه متهمین به ترور بسیجی در حمیدیه شد ؛ تفهیم اتهام توسط دفتردار شعبه+ فیلم

گروگانگیری دستکم 2نفر از اعضای ارشد بسیج و وزارت اطلاعات ایران توسط سازمان نظامی “جیش العدل”+عکس

 در واکنش به کشته شدن مرزبانان مسلح انجام شد: اعدام 16 زندانی بی دفاع در زاهدان

 

3 نظر برای “انتشار ویدئوی اعترافات یک عضو وزارت اطلاعات ایران توسط سازمان جیش العدل

 1. آيت‌الله خامنه‌ای به سعيد جليلی: «چهار ميليون رأی شما، نشان‌گر وجود يک جوهره در اين جامعه است»
  به نظر می‌رسد گاف‌های اين روزهای مقامات جمهوری‌اسلامی تمامی ندارد و ذکر هر خاطره‌ای از امام راحلِ به ملکوت اعلا پيوسته و مقام عظمای ولايتِ در قيد حيات، نظام را با چالشی جديد مواجه می‌سازد.
  در اين ميان، آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدی ـ نماينده‌ی مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه‌ی مشهد ـ که پيش از اين و در سال ۱۳۸۸، معترضان به نتايج انتخابات رياست جمهوری را «بزغاله»(۱) خوانده بود و واکنش‌های بسياری، از جمله «سيمين بهبهانی» ـ شاعر ايرانی ـ را برانگيخت که در پاسخ به وی در قالب شعری چنين عنوان داشت: «چو از بزغاله کردی ياد، ای کاش / سلامی هم به ميمون می‌رساندی»؛ اکنون در ديدار برخی از بسيجيان پايگاه‌های مقاومت بسيج با وی، در پاسخ به نگرانی‌های فزاينده‌ی بسيجيان از اقدامات روحانی، عنوان می‌دارد که: «روحانی مثل خاتمی نيست و نبايد زياد نگران بود.»(۲)
  هم‌چنين وی که پيش از انتخابات سال ۱۳۹۲، در نماز جمعه عنوان داشته بود: «هر کس در انتخابات شرکت نکند، به جهنم رفتنش قطعی است»؛ در پاسخ به اين که چه شد که روحانی به رياست جمهوری رسيد؛ می‌گويد: «آقای روحانی هيچ چيزی را باطناً بالاتر از مقام معظم رهبری نمی‌دانند که اين موضع ايشان، حتی جدای از بحث ولايت آقا است.»
  وی که هم‌واره ديدگاهی مطالبه‌گرانه داشته و از جمله آن‌که ايشان، پس از پيروزی تيم ملی فوتبال ايران در برابر کره‌‌جنوبی در خرداد ماه ۱۳۹۲ و صعود مستقيم ايران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزيل، در واکنش به جشن و شادی مردم در خيابان‌های مشهد، با اعتراض شديد از اين اقدامات، گفت: «نظام پيروز شد … اسلام پيروز شد … شماها می‌آييد در خيابان‌ها و با حرکت‌های نابه‌هنجار می‌خواهيد پيروزی نظام را مصادره کنيد.»؛ اکنون نيز در پاسخ به اين سوال برخی از بسيجيان مبنی بر اين که اکنون بايد در برابر روحانی چه استراتژی را در پيش گرفت، عنوان داشت: «جريانی که روی کار آمده است جريان ما نيست. حال، يکی از امتيازات ما در اين دولت اين است که ما می‌توانيم «مطالبه‌گر» باشيم.»
  آيت‌الله علم‌الهدی که دارای دوز بالای ارزشی است و بارها زنان بی‌حجاب را نيروهای پياده‌نظام ارتش ايالات متحده‌ی آمريکا خوانده است و پس از المپيک ۲۰۰۸ پکن، در نماز جمعه‌ی مشهد، از پرچم‌داری کاروان ورزشی ايران به دست يک ورزشکار زن ايرانی (خانم «هما حسينی»)، با عنوان «سپردن بيرق اسلام به دست يک زن و جنگ با ارزش‌های اسلامی» ياد کرده و آن را «موجب تأخير در ظهور امام زمان» دانسته بود(۳)؛ در پاسخ به اين سؤال يکی از بسيجيان که: «آيا دولت آقای روحانی را مطابق شرع و اسلام می‌دانيد؟»، عنوان داشته است: «چون آقا ايشان را تأييد نموده، دولت، شرعی است.»
  وی که هنوز به سؤال روزنامه‌ی «جمهوری‌اسلامی» به اين مضمون که: «با توجه به عدم شرکت بيش از ۱۳ ميليون نفر از مردم واجد شرايط شرکت در انتخابت رياست جمهوری دوره‌ی يازدهم، آيا به نظر شما اين تعداد از مردم به جهنم می‌روند؟» پاسخ نداده است؛ عنوان داشت: «۹۰ درصد از کسانی که به جليلی رأی دادند ـ يعنی چيزی حدود ۴ ميليون نفر از ۵۰ ميليون نفر واجد شرايط ـ رأی به گفتمان ايشان و رأی به انقلاب داده‌اند.»
  هم‌چنين وی که از مسايل اقتصادی اطلاعات چندانی ندارد و در ماه‌های پايانی دوره‌ی رياست جمهوری «محمود احمدی‌نژاد»، در نماز جمعه، در خصوص چگونگی برون رفت از مشکل گران شدن قيمت مرغ در بازارهای ايران، به مردم توصيه نموده بود که به جای «مرغ»، از «اشکنه» استفاده نمايند. حال آن‌که قيمت اشکنه (غذای توصيه شده‌ی وی)، بيش از قيمت مرغ بود(۴)؛ در پاسخ به پرسش يکی از بسيجيان، در خصوص مشکلات اقتصادی بيان می‌دارد: «مشکلات اقتصادی ايجاد شده در «ارض» قابل حل است.» البته معلوم نيست که نويسنده‌ی وب‌سايت وی که سخنان او را به رشته‌ی تحرير درآورده است، منظورش از «ارض» چيست. آيا منظورش «ارز» بوده است يا «زمين»؛ ولی هر چه هست حکايت از نبوغ نهفته‌ی آيت‌الله علم‌الهدی و مسئولين دفتر ايشان در حوزه‌ی اقتصاد دارد!
  اما اصل مسئله به چالشی‌ترين اظهار نظر وی در جمع بسيجيان، بازمی‌گردد. اين اظهار نظر به سرعت از روی وب‌سايت وی حذف شد، اما هم‌چنان در آرشيو وب‌سايت «افسران جنگ نرم» وجود دارد.(۵) ايشان در پاسخ به علت رأی نياوردن سعيد جليلی در انتخابات رياست جمهوری، بدون ارايه‌ی پاسخ مستقيم به اين پرسش، عنوان داشته است: (( مقام معظم رهبری به جليلی پس از چهار ميليون رأيي که کسب کرد گفتند: «اين چهار ميليون نشان‌گر وجود يک جوهره در اين جامعه است.» ))
  «جوهره» در فرهنگ لغت عربی به فارسیِ «المعانی»، به مفاهيم «گوهر»، «زيور»، «جواهر» و «سنگ گران‌بها» آورده شده است. از اين‌جا نيز مشخص می‌شود که نظر مقام معظم رهبری در انتخابات رياست جمهوری يازدهم، به کدام نامزد نزديک‌تر بوده است.
  آيت‌الله علم‌الهدی، در خصوص اين جمله‌ی رهبر ارشد ايران، بيان داشته است: «تحليل من از اين بيان، اين است که کسانی که به جليلی رأی داده‌اند، رأی به انقلاب و اسلام داده‌اند و اين جوهره است.»
  اما اين سخنان، آن چنان دارای بار معنايی منفی برای آيت‌الله خامنه‌ای است و جايگاه بی‌طرفانه‌ای که وی هم‌واره منادی آن است را به شدت به چالش می‌کشد که قدرت‌الله عليخانی ـ از نزديکان هاشمی‌رفسنجانی ـ اين سخن آيت‌الله علم الهدی را بسيار عجيب و ظلم به رهبری دانسته(۶) و گفت: رهبر انقلاب بارها فرموده‌اند که رأی من را حتی نزديکانم نمی‌دانند و گفته بودند رأی من امانت در نزد مجريان است.
  اما قدرت‌الله عليخانی در حالی چنين مواضعی را اتخاذ کرده است که در خصوص سخنان نعيمه اشراقی مبنی بر اين‌که آيت‌الله خمينی همواره به شوخی می‌گفتند: ای پاسداران! بيوه‌ی شهدا را بگيريد و ای کاش من هم يک پاسدار بودم؛ سکوت پيشه کرده است.
  ــــــــــ
  ۱. http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=95504
  ۲. http://alamolhoda.net/post/187
  ۳. برخی از ديگر سخنان ايشان در خصوص حجاب چنين است:
  «اگر روسری زنی، چهار انگشت عقب رود و تار مويی از او پيدا شود بايد به تعداد تارهای موی او کشته بدهيم.»
  http://aftabnews.ir/vdcgun93.ak9ux4prra.html
  «اين دختر جوانی که همسايه شماست و هر روز و هر ساعت روسری‌اش عقب‌تر می‌رود و لباسش تنگ‌تر می‌شود از هر درنده‌ای و هر گزنده‌ای آسيبش بيش‌تر است … دختر خانمی که ياد گرفته با لباس تنگ، سوار دوچرخه شود، لباس تنگ اين دختر روی زين دوچرخه با ايمان پسر جوان شما چه می‌کند؟ اصلاً چه کسی اجازه داده زن‌ها و دخترها سوار دوچرخه شوند؟ اين دوچرخه‌سواری را چه کسی راه انداخته است؟ آخر اين دوچرخه‌سواریِ دختر و زن، عارضه دارد … کاری نکنيد که شب اول قبر، امام رضا گريبان شما را بگيرد.»
  http://aftabnews.ir/vdcjooevxuqe8hz.fsfu.html
  ۴. http://www.entekhab.ir/fa/news/71248
  ۵. http://www.afsaran.ir/payamak/385696
  ۶. http://www.entekhab.ir/fa/news/133953

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s