دکتر شاهین دادخواه از اوین: آقای روحانی؛ موتلفه، سپاه و باندهای مافیایی اطرافتان را پر کرده اند!

Untitledفعالان در تبعید: دکتر قهرمانپور و شاهین دادخواه، دو همکار و مشاور حسن روحانی، به ترتیب 30 ماه و 34 ماه است که از حق مرخصی محروم اند و این در حالی است که دکتر قهرمانپور بخاطر بازداشت یک ساله در بازداشتگاه 209 وفشارهای جسمی و روحی وارده مدت هاست به درد و آرتروز کمر مبتلاست ولی مسوولان وزارت اطلاعات علی رغم وعده قبلی، از اعطای مرخصی استعلاجی به وی مخالفت می کنند.

دکتر شاهین دادخواه نیز وضعیتی بهتر از دیگر همکارش در شورای امنیت ملی ندارد. وی که از ناراحتی کلیه رنج می برد، اعلام کرده است که عدم اعزام به بیمارستان برای وی، به دستور وزارت اطلاعات میباشد.

دکتر شاهین دادخواه مشاور حسن روحانی در شورای عالی امنیت ملی و عضو تیم مذاکره کننده در مذاکرات سه جانبه ایران – آمریکا – افغانستان و همینطور مذاکرات ایران – آمریکا – عراق و مشاور تیم مذاکره کننده هسته ای سابق ؛که در دی ماه 1389 به اتهام جاسوسی بازداشت شده است؛ طی نامه ای از زندان اوین خطاب به رئیس جمهور جدید ایران، ضمن شرح شرایط وخیم و احکام ناعادلانه در خصوص خود و همکارانش؛ سیاستهای داخلی و خارجی وی را به چالش می کشد.

وی تلاش دکتر روحانی برای کاهش تحریم ها را تلاش برای رونق تجارت آن دسته از گروهها که محمود احمدی نژاد «برادران قاچاقچی» خطاب می کرد، دانسته و در خصوص سیاست داخلی، خود و همکارنش را نماد ناتوانی شعارهای وی شمرده است.

متن کامل دکتر شاهین دادخواه از زندان اوین که نسخه ای از آن  در اختیار «کمپین صلح فعالان در تبعید»  قرار گرفته است، به شرح زیر است:

 جناب آقای دکتر حسن روحانی! لطفا پاسخ دهید.

در چند سال گذشته کمتر گروه مخالفی از گزند دستگیری و زندانی شدن و پرونده سازی مصون مانده که شما نیز لاجرم بخشی از همکاران گذشته خود را در چنگال نیروهای افراطی، اطلاعاتی-امنیتی دیده اید.

از اردیبهشت سال 86 که برخوردها با شما در مرکز تحقیقات استراتژیک از طریق دستگیری حسین موسویان، معاون بین الملل مرکز تحقیقات آغاز شد، تا انتخابات ریاست جمهوری در خرداد 92، مجموعه ای از همکاران و همراهان تان دستگیر شده اند که از میان آنها سه نفر هستند که مدتهای مدیدی است در زندان اوین به اسارت گرفته شده اند.

دکتر رحمان قهرمانپور، مدیر گروه خلع سلاح مرکز استراتژیک و از همکاران شما و حسن موسویان، خود اینجانب (شاهین دادخواه) از دیگر همکاران شما در زمان دبیری تان درشورای عالی امنیت ملی، که تا نگارش گزارش های انتقادی در مورد سیاستهای هسته ای دولت احمدی نژاد، مورد غضب وزارت اطلاعات آن دولت قرار گرفته و هم اکنون نزدیک سه سال است که بدون هیچ گونه مدرک و سندی به 7 سال زندان محکوم شده ام؛ و نفر سوم مهرداد سرجویی است، مسوول سایت مرکز تحقیقات که او هم مدت 20 ماه است توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده است.

آقای روحانی، اگر پیش از رئیس جمهور شدن دستتان برای هر اقدامی بسته بود و نمی توانستید کاری برایشان انجام دهید، اکنون چه جوابی در قبال سرنوشت ما سه تن دارید؟

آیا سزا است که ما سه تن – بی گناه – که از وابستگان روحانیون، سپاه و مقامات عالی نبوده ایم، بی هیچ دلیلی در زندان بمانیم؟ در این مدت چند بار با خانواده های ما تماس گرفته و حال شان را جویا شده اید؟ و یا از آنها به خاطر جفای رفته بر ما دلجویی کرده اید؟

آیا یادتان رفته است شرایط سخت سالهای گذشته، بر خلاف بسیاری از مجاهدان شنبه  کنونی که از ترس به شما نزدیک نمی شدند، بنده و برخی دیگر توان مدنی خود را در طبق اخلاص گذاشتیم، به شما یاری رساندیم، تا آنچه نیاز این سرزمین به دستان شما برای منافع ملی انجام شود! آیا این است سزای این افراد!

آقای روحانی،آیا می دانید بنده 2 سال است که ممنوع الملاقات بوده و سه سال است حتی یکروز هم به مرخصی نرفته ام؟!

آیا می دانید رحمان قهرمان پور فقط 13ماه! تحت بدترین شرایط در بازداشتگاه 209 وزارت اطلاعات اسیر بود؟ و به خاطر ضرب و شتم برای وادار کردن وی به اعتراف دروغ علیه شما دچار درد کمر و آرتروز شده و تاکنون به مشکل بیماری وی رسیدگی نشده است؟

آیا خبر دارید مدت 30 ماه است به وی، یکروز هم مرخصی نداده اند و این عملی خلاف قانون و آیین نامه زندانها است؟ دختر کوچک وی 30 ماه است هر هفته همراه مادر خود 700 کیلومتر را طی میکند، تا پدر خود را فقط به مدت 30 دقیقه ملاقات کند!ُ

آیا به شما گفته اند از مهرداد سرجویی که علیرغم وعده های مسوولان زندان، تاکنون به مرخصی نرفته است!

راستی مسوولان جمهوری اسلامی را چه میشود که به محض قدرت گرفت، یاران گذشته خود را فراموش می کنند.

شمایی که نمی توانید از حقوق سه تن از همکاران خود دفاع کنید، چگونه در صدد طراحی و اجرای منشور حقوق شهروندی برآمده اید؟

شمایی که تاکنون در برابر تضییع حقوق در برابر این سه تن که به آنها در ارتباط نزدیک بوده و از بیگناهی آنها اطمینان داریدو هیچ حرفی تا به حال بر زبان نرانده اید! چگونه می خواهید از حقوق صدها بیگناه دفاع کنید؟

آقای روحانی اکنون که مجاهدان شنبه  اطرافتان را پر کرده اند و هر کدام مدعی اند در آن روزهای سخت با شما و در کنار شما بوده اند، انصاف نیست مجاهدان واقعی را فراموش کنید.

آن روزها شما به این افراد احتیاج داشتید، از تخصص شان استفاده کردید و کارتان را پیش بردید. اکنون که آنها گرفتار و اسیر شده اند، آیا انصاف و عدالت حکم نمی کند برایشان قدمی بردارید؟

رئیس دولت تدبیر و امید! این 4 سال و یا 8 سال هم خواهد گذشت، اما نحوه برخورد شما با همکارانتان از حافظه تاریخ حذف نخواهد شد.

شما شخص دوم و قانونی این مملکت هستید، اختیارات قانونی دارید، اگر عدالت در پای مصالح سیاسی و زودگذر جناحی قربانی شود، مطمئن باشید بر شما همان خواهد رفت که بر دیگران هم رفته است.

آقای روحانی به خاطر شما برای ما سه نفر و نفرات دیگر پرونده سازی کرده اند،آیا شایسته است در مقابل ریخته شدن آبروی ما سکوت کنید؟

نیاید روزی که روزمرگی، زد و بندها و درگیریهای موقت ما را از ارزشهای والای انسانی بازدارد.

بحث بر سر جان و عمر ارزشمند انسانی ماست که بدون هیچ دلیل و مدرک محکمه پسند، در زندان هدر می رود.

اگر موفق شوید تحریم ها را کاهش دهید، این موفقیت بیشتر به کام موتلفه، سپاه و باندهای مافیایی خواهد بود تا دلارها را راحت تر وارد کشور کنند.

اما در بغل گوشتان، در همین زندان اوین انسانهای بیگناه را با شکنجه وادار به اعتراف دروغ و غیر واقع کرده و از زندگی ساقط می کنند و اینجا شما نزد وجدان خود چگونه آسوده خواهید بود؟

در سخنرانی خود در دانشگاه تهران به وزارت اطلاعات می گویید راه را برای دیپلماسی علمی باز کند اما نمی گویید چند سال گذشته چند نفر نخبه دانشگاهی قربانی سیاست جاسوس بازی و جاسوس سازی شده اند؟

جناب آقای دکتر حسن روحانی، دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی و رئیس جمهور فعلی، کسی از شما اقدام غیر قانونی نمی خواهد. کاری خلاف عرف و شرع هم نمی خواهد. فقط می خواهیم بی پرده و شفاف به ما و وجدان خودتان پاسخ دهید. همین مارا بس.

دکتر شاهین دادخواه

بند 350 اوین 

اخبار مرتبط:

دکتر شاهین دادخواه خطاب به روحانی: “دیپلماسی علمی” در سال نو دانشگاهی را با آزادی اساتید در حبس آغاز کنید

دکتر شاهین دادخواه خطاب به مهدی طائب: جاسوسان دیروز برگزیدگان خداوندان امروز؟! 

دکتر شاهین دادخواه از اوین: نقشه افراطیون جدید به سرکردگی قرارگاه عمار برای روحانی و لزوم حمایت نیروهای جامعه مدنی

دکتر شاهین دادخواه در خصوص آزادی های اخیر: خوش بینی بازگشت به عقلانیت، جای خود را به دورنمایی تیره و مه آلود میدهد

دکتر شاهین دادخواه خطاب به خامنه ای: اسناد لو رفته با نام “ام 2″، توسط من از خارج کشور جمع آوری و بازگردانده شد

دفاعیه شاهین دادخواه از اوین:موضوع ملاقات من با رئیس سیا یا وزیرصنایع اسرائیل نیست؛قاضی صلواتی گفته بود با جلیلی در نیفتید

گفتگو با شاهین دادخواه در اوین؛ از ماجرای میکونوس تا حضور مصلحی در رای گیری شورای نگهبان

رمزگشایی مناظره های انتخاباتی توسط شاهین دادخواه از اوین: حسن روحانی چه اسرارهسته ای در سینه خود پنهان کرده است؟

وضعیت وخیم مشاور پیشین حسن روحانی در اوین؛ ممانعت مسوولان زندان از اعزام شاهین دادخواه به بیمارستان

شاهین دادخواه: بنگاه باجگیری رضوی، تدین،مرتضوی و مصلحی؛ بازار رشوه گیری بازجویان را هم سکه کرده بود

شاهین دادخواه از اوین: مثلث مصلحی، رضوی، تدین چگونه اعتبار وزارت اطلاعات را بر باد داد؟

!شاهین دادخواه از اوین: اکنون مصلحی باید از روحانی بترسد؛ ورود مصلحی به مرکز جاسوسی ممنوع

نامه شاهین دادخواه از اوین ؛ معمای فشارهای وارده بر روحانی در چیدن کابینه

شاهین دادخواه از اوین: در پس خنده های ظاهری مسولان قوه قضاییه و نمایش همکاری با روحانی، اختلافات عمیقی نهفته است!

شاهین دادخواه از اوین: شرح چگونگی پرونده سازی برای حسن روحانی و همکاران وی توسط قرارگاه “ع “

شاهین دادخواه از اوین: آیا پرونده سازی های صورت گرفته ابزاری است برای ترساندن روحانی و هاشمی؟

شاهین دادخواه از اوین : ماشین سرکوب احمدی نژاد چه می کند؟ معاون پیشین وزیر دفاع کجاست؟

محاکمه مشاورحسن روحانی با نام مستعار ؛ دلیل محرومیت از ملاقات وی در اوین اعلام می شود

شاهین دادخواه از اوین : 33 سال زندان تیم مذاکره کننده هسته ای ؛ گروگانگیری انتخاباتی بوده است

توصیه های هسته ای دکتر شاهین دادخواه از اوین + عکس

نامه دوم مشاور پیشین امنیت ملی ایران از اوین : عملکرد دستگاههای امنیتی موجب تمسخر در منطقه و جهان است

 

Advertisements

10 نظر برای “دکتر شاهین دادخواه از اوین: آقای روحانی؛ موتلفه، سپاه و باندهای مافیایی اطرافتان را پر کرده اند!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s