دکتر شاهین دادخواه خطاب به خامنه ای: اسناد لو رفته با نام «ام 2″، توسط من از خارج کشور جمع آوری و بازگردانده شد

shahinفعالان در تبعید: دکتر شاهین دادخواه مشاور پیشین آقای روحانی در شورای امنیت ملی، طی نامه ای به آقای خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، ضمن دفاع  و رد اتهامات وارده که منجر به حبس وی شده؛ خواهان دخالت وی در پرونده اش شد.

 وضعیت جسمانی دکتر شاهین دادخواه مشاور پیشین آقای روحانی در شورای امنیت ملی، در زندان اوین وخیم گزارش میشود.[ 1 ]

وی پیشتر و در اوایل می 2013 و در روزهای پیش از یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز دفاعیه ای خطاب به آقای روحانی نوشته بود که قسمتهایی از آن توسط برنامه صفحه آخر[اینجا] و کمی بعد متن کامل آن توسط این کمپین [اینجا] منتشر شد.

نامه فعلی که حاوی جزئیات مهمی از شرح اتهامات این دیپلمات پیشین و دفاعیه  وی در برابر این اتهامات می باشد، بنا بر دلایل محفوظ، امروز و در ادامه سری نامه های آقای دادخواه، «در راستای ایجاد فرصت دفاع برای یک زندانی»  توسط ”کمپین صلح فعالان در تبعید” منتشر میشود و قطعا و لزوما الفاظ و مواضع به کار رفته، مطابق با مواضع این کمپین نیست.

متن کامل نامه دکتر شاهین دادخواه از زندان اوین که به شرح زیر است:

خدمت مقام معظم رهبری

حضرت آیت الله سید علی خامنه ای

با سلام

احتراما به استحضار میرساند اینجانب شاهین دادخواه که هم اینک به جاسوسی متهم شده ام و بیش از 2 سال است که در بازداشت و زندان به سر می برم، دارای سوابق کاری و خدماتی هستم که شاید کمتر کسی از سیستم اطلاعاتی و امنیتی ایران دارای چنین سوابقی باشد.

در این خصوص معرض میدارد، از سال 1990 به معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در خارج از کشور شروع به همکاری نمودم.

از بدو همکاری در کشور عراق بودم که مصادف با قبل از حمله عراق به کویت بود. بنابراین در مقطع زمانی جنگ اول خلیج فارس بنده در عراق به عنوان یک افسر اطلاعاتی نفوذ کرده و به جمع آوری اخبار و اطلاعاتی که برای تدوین و تنظیم استراتژی امنیت ملی اهمیت ویژه ای داشته است، مشغول بوده ام.

همین طور در ادامه خدمت به سرزمین عزیزم در کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، آلمان، بوسنی، بلغارستان، آلبانی، فرانسه، انگلیس و اسپانیا ماموریتهای متعددی را در جهت منافع ملی و امنیت ملی انجام داده ام.

همچنین در ترکیه فعالیتهای بسیاری در این خصوص انجام داده ام که پرونده ام در مراجع ذیربط به خوبی از کمیت و کیفیت آنها سخن می گوید و نیازی به احاطه کلام نیست.

پس از آنکه مدرک دکترای خود را در رشته روابط بین الملل از دانشگاه مادرید اسپانیا دریافت کردم، با دعوت آقای یونسی، وزیر وقت دولت اصلاحات، به ایران مراجعه نموده و به عنوان مشاور عالی امنیت ملی شروع به کار کردم.

در همین راستا نیز به عنوان مشاور امنیت ملی در مذاکرات ایران و آمریکا که در کشور سوئیس در رابطه با مسئله حمله آمریکا به افغانستان جریان داشت، حضور داشتم.

سپس به دستور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی دبیر شورای امنیت ملی وقت، در ترکیب تیم مذاکره کننده هسته ای در خصوص مسائل امنیتی قرار گرفته و به همراه آقایان دکتر حسین موسویان، دکتر جواد ظریف، دکتر البرزی، فیروز ناصری و سایر اعضا، انجام وظیفه نمودم.

در زمان استقرار دولت آقای احمدی نژاد نیز به دعوت آقای جواد حیدری معاون دبیر شورای امنیت ملی در مذاکرات سه جانبه ایران-عراق-امریکا به عنوان کارشناس مسائل امنیتی حضور داشتم.

با این مختصر می توانم با افتخار عرض کنم که بیش از 20 سال از بهترین عمر خود را به کشورم، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت نمودم.

به حضور معظم له عرض می نمایم که هم اینک پس از سالها خدمت صادقانه که خوشبختانه شواهد آن در مراجع ذیصلاح موجود میباشد، هم اکنون با اتهام ارتباط جاسوسی برای اسرائیل و امریکا محکوم شده ام، که اتهامی کذب و نارواست.

زیرا ارتباط بنده با سرویسهای اطلاعاتی اسرائیل و سفرهای من به سرزمین اشغالی، به دستور و درخواست معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات بوده و در راستای عملیات»بهرام» که از سوی این معاونت طراحی شده بود.

و همچنین با اتهام ارتباط با سازمان سیا مواجه هستم که این نیز امری ناصواب است. زیرا ارتباطم با استیفن که مامور سازمان فوق بوده، طی مذاکرات رسمی بین ایران و امریکا در مورد افغانستان در کشور سوئیس، پس از مذاکرات سه جانبه ایران-عراق-امریکا؛ در بغداد بوده است و هیچگاه با وی ملاقات یا مراوده شخصی نداشته ام.

لازم به ذکر است که وی در این مذاکرات به عنوان دیپلمات امریکایی طرف مذاکرات، حضور داشته است.

ملاقات دیگر بنده با استیفن در سال 2010 میلادی در نیویورک بوده که طبق مقررات کلیه مطالب و جزئیات این ملاقات را به مراجع ذیصلاح، بلافاصله پس از آن گزارش کرده ام.

اتهام ملاقات جورج تنت رئیس سازمان سیا نیز از منظر هر کارشناس امنیتی مستقلی مردود شمرده میشود.

از دیگر موارد که به عنوان اتهام علیه بنده به کار رفته، دیدار با وزیر صنایع رژیم اشغالگر میباشد که مربوط به زمانی است که در معیت هیئت ترکیه ای بوده ام. این ملاقات نیز در سال 2010 با هماهنگی و دستور وزارت اطلاعات انجام شده است. لیکن هم اکنون این انجام وظیفه به عنوان اتهام جاسوسی برای اسرائیل مانند پتک بر سر من کوبیده شده است.

افتخار دارم به عرض برسانم اسناد M2 که توسط فرد مسوول آن در اثر سهل انگاری لو رفته بود، توسط بنده از خارج از کشور جمع آوری گردیده و به مراجع ذیصلاح بازگردانده شد.

همچنین ارتباط بنده با ملکه زیبایی منتخب سال 1998 اسرائیل و سپس جهان که در پرونده اتهامی علیه بنده مطرح گردیده، صرفا و صرفا در حد یک دوستی و آشنایی کاری بوده و با توجه به فضای کاری بنده در آن زمان امری عادی تلقی میشده است.

به عرض میرساند که خوشبختانه به اندازه کافی اسناد و مدارک جهت اثبات انجام وظیفه بنده موجود میباشد.

متاسفانه و یا خوشبختانه از آنجا که اینجانب خود را به عنوان یک کارشناس امنیتی و مستخدم نظام و در عالی ترین مراجع و سطح امنیتی و ملی، موظف به بی طرفی و عدم عضویت در جناح های سیاسی میدانستم، لیکن از جهت اینکه نپذیرفتم در جناح های سیاسی قرار بگیرم و منافع ملی را به قربانگاه اهداف جناحی و حزبی ببرم، مورد اتهام جاسوسی برای اسرائیل و امریکا و اخیرا اجتماع و تبانی قرار گرفته ام و اینک بیش از 2 سال است که در زندان اوین هستم.

از آنجا که مدافعات و تلاشهای قانونی بنده و وکیلم در دادگاههای بدوی و تجدید نظر حاصلی در بر نداشته و به حبس محکوم شده ام؛ به عنوان آخرین مرجع و تکیه گاه به حضرتعالی متوسل گردیدم.

قطعا اگر جنابعالی در خصوص پرونده بنده دستور مقتضی صادر فرمایید، باید سالهای بیشتری را برای انجام وظیفه به کشور و تن ندادن به بازیهای سیاسی و جناحی در حبس بمانم.

بی شک آنچه به جایی نرسیده فریاد عدالت خواهی بنده بوده است.

با تشکر

دکتر شاهین دادخواه

 اخبار مرتبط:

دفاعیه شاهین دادخواه از اوین:موضوع ملاقات من با رئیس سیا یا وزیرصنایع اسرائیل نیست؛قاضی صلواتی گفته بود با جلیلی در نیفتید

گفتگو با شاهین دادخواه در اوین؛ از ماجرای میکونوس تا حضور مصلحی در رای گیری شورای نگهبان

رمزگشایی مناظره های انتخاباتی توسط شاهین دادخواه از اوین: حسن روحانی چه اسرارهسته ای در سینه خود پنهان کرده است؟

وضعیت وخیم مشاور پیشین حسن روحانی در اوین؛ ممانعت مسوولان زندان از اعزام شاهین دادخواه به بیمارستان

شاهین دادخواه: بنگاه باجگیری رضوی، تدین،مرتضوی و مصلحی؛ بازار رشوه گیری بازجویان را هم سکه کرده بود

شاهین دادخواه از اوین: مثلث مصلحی، رضوی، تدین چگونه اعتبار وزارت اطلاعات را بر باد داد؟

!شاهین دادخواه از اوین: اکنون مصلحی باید از روحانی بترسد؛ ورود مصلحی به مرکز جاسوسی ممنوع

نامه شاهین دادخواه از اوین ؛ معمای فشارهای وارده بر روحانی در چیدن کابینه

شاهین دادخواه از اوین: در پس خنده های ظاهری مسولان قوه قضاییه و نمایش همکاری با روحانی، اختلافات عمیقی نهفته است!

شاهین دادخواه از اوین: شرح چگونگی پرونده سازی برای حسن روحانی و همکاران وی توسط قرارگاه “ع “

شاهین دادخواه از اوین: آیا پرونده سازی های صورت گرفته ابزاری است برای ترساندن روحانی و هاشمی؟

شاهین دادخواه از اوین : ماشین سرکوب احمدی نژاد چه می کند؟ معاون پیشین وزیر دفاع کجاست؟

محاکمه مشاورحسن روحانی با نام مستعار ؛ دلیل محرومیت از ملاقات وی در اوین اعلام می شود

شاهین دادخواه از اوین : 33 سال زندان تیم مذاکره کننده هسته ای ؛ گروگانگیری انتخاباتی بوده است

توصیه های هسته ای دکتر شاهین دادخواه از اوین + عکس

نامه دوم مشاور پیشین امنیت ملی ایران از اوین : عملکرد دستگاههای امنیتی موجب تمسخر در منطقه و جهان است

16 نظر برای “دکتر شاهین دادخواه خطاب به خامنه ای: اسناد لو رفته با نام «ام 2″، توسط من از خارج کشور جمع آوری و بازگردانده شد

  1. من که نفهمیدم این نامه واقعی است یاجعلی؟ اگرمحتوای این نامه صحت داشته باشد حق این آدم زندان ومحرومیت ازآزادی است فردی که اینهمه فعالیت امنیتی واطلاعاتی داشته است تا حد ارتباط با مقامات عالیرتبه جاسوسی آمریکا واسرائیل این نمی تواند یک جاسوس یکجانبه باشد من که باخواندن این نامه حتی نسبت به نوشته های قبلی ایشان هم سوء ظن پیداکردم واتهام به ایشان احتمالا درست بوده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s