حکیمه شکری طی نامه ای از اوین خواهان محاکمه عادلانه عاملان قتلهای پس از انتخابات سال 88 شد

downloadفعالان در تبعید: حکیمه شکری از حامیان مادران پارک لاله؛ که حکم 3 سال حبس خود را در بند نسوان زندان اوین می گذراند، طی نامه ای به آقای حسن روحانی خواهان محاکمه عادلانه آمران و عاملان قتلهای پس از انتخابات در سال 88 شد.

خانم شکری در این نامه خطاب به آقای روحانی، با ابراز تاسف از حضور قاضی مرتضوی به عنوان مجرم پرونده کهریزک، نوشت: حضور قاضیمرتضوی در بین مدعوین مراسم تفیذ ریاست جمهوری، به عنوان نماد بی تدبیری و تندروی، کام اکثریتی که به افراط نه گفتند را تلخ نمودو قوت قلبی شد برای افراطیونی که با رای مردم در انزوا و استیصال قرار گرفتند.

متن کامل نامه خانم حکیمه شکری خطاب به آقای حسن روحانی، ریاست جمهور دوره یازدهم در جمهوری اسلامی ایران که توسط تارنمای «شبکه همبستگی مادران پارک لاله» ، منتشر شده، به شرح زیر است:

ریاست محترم جمهوری، جناب آقای دکتر روحانی،

4 سال از قتل دهها تن از هموطنان معترض به نتیجه اعلام شده انتخابات سال 88 می گذرد و طی این مدت حتی یک نفر به عنوان آمر یا عامل این قتلها معرفی نشد و درخواست برحق خانواده ها و سایر شهروندان برای معرفی و محاکمه عادلانه آمران و عاملان قتلها تا کنون به جایی نرسیده است.
متاسفانه حتی در مورد جنایتهای بازداشتگاه کهریزک، که نظام مجبور به پذیرش آن شد نیز بیم آن می رود جریان محاکمه و دادرسی به عاقبت دادرسی کوی دانشگاه و داستان دزدیده شدن ماشین ریش تراش از بین آن همه جنایت دچار گردد. چرا که قاضی مرتضوی از متهمین ردیف اول این پرونده، تا آخرین ثانیه های دولت دهم حمایت شد.
زمانی که مردم با شور وشعور تمام در 24 خرداد 92، با حضور درپای صندوقها در اقدامی مدنی و شهروندی، نه قاطع خود را به تندروی و تندروها اعلام نمودند و جنابعالی را بعنوان نماد اعتدال و اصلاح در امور و با قصد پیگیری مطالبات شهروندی خود برگزیدند و هنگامی که مردم شادمان از پیروزی خود بودند، متاسفانه شاهد بودیم که در مراسم تنفیذ جنابعالی، آقای مرتضوی نیز در بین مدعوین حضور داشت تا به عنوان نماد بی تدبیری و تندروی، کام اکثریتی که به افراط نه گفتند را تلخ نماید و قوت قلبی باشد برای افراطیونی که با رای مردم در انزوا و استیصال قرار گرفتند.
در مورد مشابه با پرونده قتلهای کور که با هدف حذف هر گونه منتقد و مخالف صورت گرفته، پرونده ستار بهشتی را شاهد هستیم که به واسطه حضور چند ساعته ایشان در بند 350 اوین و در نتیجه علنی شدن قتل او در بازداشتگاه فتا، قوه قضائیه مجبور به گشایش پرونده قتل می شود ولی متاسفانه شاهد گزارشات متنوع هستیم و تلاش وافری در جریان است تا عمدی بودن قتل و حتی خود قتل را کم رنگ و کم رنگ تر نمایند.

آقای دکتر روحانی
همانگونه که جنابعالی نیز اذعان دارید یکی از گامهای اساسی برای حاکمیت تدبیر و امید، مهار تندروی و تندروهاست. از این رو انتظار می رود تا با جدی گرفتن جریان دادگاه و قضاوت، جلوی اعمال تندروانه از قبیل قتل منتقدین و مخالفین که با استفاده از حقوق شهروندی انتقاد و یا اعتراض خود را بیان می کنند، گرفته شود. دژ امنیتی قاتلین خودسر برداشته شود تا از تکرار و باز تکرار این گونه اعمال ممانعت به عمل آید. پس نباید اجازه دهیم تا دادگاه هایی نظیر دادگاه قتلهای کهریزک یا ستار بهشتی به دادگاه نمایشی تبدیل شود.
بیراه نیست اگر ادعا کنیم، رصد کردن جریان و نتیجه دادگاههایی این گونه است که شاهد تکرار حوادث از این دست هستیم. گواه آن حادثه دلخراش ربودن و سپس قتل یکی از هموطنان بهایی مان (عطاالله رضوانی) است که از انسانهای خوشنام در جامعه بهائی بود و این حادثه درست یک روز پس از سخنرانی تندروانه امام جمعه بندرعباس بر علیه بهائیت در این شهر اتفاق می افتد.
ما از جنابعالی بعنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، پیگیری و معرفی عاملان این قتل به مردم و مقامات قضایی کشور را خواستاریم. جناب رئیس جمهور، بعنوان منتخب مردم از دستگاه قضایی کشور خواستار رسیدگی به این اقدامات تندروانه در دادگاههای عادلانه و علنی شوید و رسیدن به نتیجه ای عادلانه از این دادگاه را از آنها طلب نمائید.

جناب آقای دکتر روحانی،
از شما تقاضا داریم با تدابیر شایسته و اقدامات بایسته مانع خیز بلند افراطی گری برای تداوم فضای رعب و وحشت و قتل و زندان شوید و نگذارید و نگذاریم افراطیون کام مردم را تلخ نمایند و احساس پیروزی و امید را به احساس شکست و ناامیدی و در پی آن بی تفاوتی تبدیل نمایند .

حکیمه شکری- زندان اوین – بند زنان
یکی از مادران پارک لاله
18/6/92

حکیمه شکری از حامیان مادران پارک لاله است که در۱۴ آذر ماه سال ۱۳۸۹ به همراه شماری دیگر از افرادی که برای شرکت در مراسم بزرگداشت امیرارشد تاجمیر یکی از کشته شدگان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، در «بهشت زهرای تهران»شرکت کرده بودند، بازداشت و به کمیته شهر ری منتقل شد.

وی سرانجام به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی! به سه سال حبس محکوم شده که بر اساس همین حکم ، هم اکنون در بند زنان زندان اوین محبوس است.

1 نظر برای “حکیمه شکری طی نامه ای از اوین خواهان محاکمه عادلانه عاملان قتلهای پس از انتخابات سال 88 شد

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s