رمزگشایی مناظره های انتخاباتی توسط شاهین دادخواه از اوین: حسن روحانی چه اسرارهسته ای در سینه خود پنهان کرده است؟

Untitledفعالان در تبعید: دکتر شاهین دادخواه مشاور پیشین آقای روحانی در شورای امنیت ملی، در پانزدهیمن نامه از سری نامه های خود از زندان اوین  با موشکافی بحث کاندیدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی سه بخش مجزا، می نویسد: «اظهارات ولایتی در اصل بخشی از جریان پشت پرده هسته ای است که در آن  به سخره گرفتن منافع ملی توسط گروههای سیاسی از جمله حامیان احمدی نژاد  را نمایان و مانع تراشی های «رقابتی» جناح های سیاسی در مسیر توافق هسته ای را تایید می کند.»

آقای دادخواه همچنین با استناد به صحبتهای آقای روحانی و اشاره به  سکوت محسن رضایی در خصوص مرگ پسرش در دبی و استناد به قسمتی از اسناد ویکی لیکس، می گوید: «اکنون می توان حدس زد همان محافل پنهان قدرت که اسرار هسته ای را در سطح مقامات ارشد افشا کرده اند برای سر پوش گذاشتن براین کار اقدام به پرونده سازی برای نزدیکان روحانی کرده اند تا کل موضوع را تحت الشعاع قرارداده و آن مقام ارشد را در حاشیه امن قراردهند .»

متن کامل پانزدهمین نامه دکتر شاهین دادخواه از زندان اوین، که توسط «کمپین صلح فعالان در تبعید» منتشر یشود، به شرح زیر است:

رمز گشایی از سخنان ولایتی در مورد برنامه هسته ای در مناظره های یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری

در سومین مناظره یازدهمین انتخاباتی ریاست جمهوری، ولایتی یکی از نامزدها بخش دیگری از مسایل پشت پرده هسته ای را افشا کرد.

وی در جواب سعید جلیلی که او را متهم به اطلاع نداشتن از مسایل هسته ای نموده بود  گفت که توافق با سارکوزی و پریماکوف جهت یافتن یک راه حل برای بحران هسته ای توسط حامیان دولت و شخص اول اجرایی یعنی احمدی نژاد بر باد داده شد.

او در ادامه گفت که آقای احمدی نژاد تمایل نداشت مساله هسته ای را جریان سیاسی دیگری از جمله آقای علی لاریجانی که در آن زمان دبیر شورایعالی امنیت ملی بود حل وفصل کند و به همین دلیل در راه توافق لاریجانی و سولانا مانع تراشی کرد.

اظهارات ولایتی در اصل بخشی از جریان پشت پرده هسته ای است که در آن گروههای سیاسی مختلف از جمله حامیان دولت کوشیدند،بنام خود تمام کنند و لذا گروهایی را که احتمال داده می شد قادر به حل مساله هسته ای می باشند به نوعی بر کنار یا حاشیه نشین می کردند.

برخورد با تیم هسته ای درزمان آقای خاتمی نیز در این راستا بود. کارشناسان و دیپلمات های گرد آمده حول حسن روحانی در گفتگوهای پاریس به توافق بلند مدت دست یافته بودند. اما مراکز افراطی قدرت، حل بحران هسته ای بدست اصلاح طلبان و تیم روحانی را تهدیدی برای موقعیت سیاسی خود می دانستند و لذا در آن زمان هم توافق را بهم زدند.

لذا احمدی نژاد  اولین کسی نیست که در استانه توافقی برای حل مساله هسته ای قواعد بازی را بهم میزند. در مهر 1388 در مذاکرت ژنو2 ، سعید جلیلی به دستور آقای احمدی نژاد پیشنهاد انتقال اورانیوم غنی شده به خارج کشور را پذیرفت. اما این بار علی لاریجانی  بود که انتقام گرفت و مانع عملی شدن این توافق گردید،موضوعی که ولایتی به ان اشاره نکرد.

برخورد با تیم کارشناسان و دیپلمات های حسن روحانی در چند سال اخیر گذشته نیز بخشی از این رقابتهای شدید بر سر مساله هسته ای است . حسین موسویان اولین و باقر اسدی آخرین قربانی این برخورد بودند. افزون بر اینها شاهین دادخواه، مهردادسرجویی، رحمان قهرمان پور، دستگیر و در مجموع به 28 سال زندان تعزیری محکوم شده اند.

محمد حسن عادلی رییس سابق بانک مرکزی، محمود واعظی معاون سابق وزارت خارجه نیز در همین راستا مورد بازجویی های مکرر قرارگرفتند.

دولت احمدی نژاد از ترس اینکه مبادا تیم حسن روحانی راه حلی مورد اجماع برای حل مساله هسته ای ارایه و نظر مثبت دیگران را جلب کند، اقدام به پرونده سازی برای آنها به اتهام همکاری با دول متخاصم کرد. پرونده ای که حتی در وضعیتی که قدرت احمدی نژاد روبه افول است حل نشده باقی مانده است.

مناظره سوم گوشه ای از برخوردها و اختلاف نظر های شدید پشت پرده در مساله هسته ای را به نمایش گذاشت.

دکتر شاهین دادخواه

مشاور سابق شورای عالی امنیت ملی

جز اعضا مذاکره کننده تیم هسته ای دکتر حسن روحانی

بند 350 اوین

چه کسانی اسرار هسته ای را افشا کرده اند؟

حسن روحانی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،  در سومین مناظره نامزدهای که زنده از تلویزیون نشان داده میشد خطاب به محسن رضایی گفت که شما تصمیمات سری جلسه سران نظام در مورد برنامه هسته ای را در سایت خودتان افشا کرده اید ومحسن رضایی جوابی جز سکوت نداشت.

حسن روحانی گوشه ای از آنچه را در سالهای اخیر به سناریوی جاسوسی سازی هسته ای شهره شده هویدا کرد.

از زمانی که دولت احمدی نژاد با همکاری محافل تندرو در نهادهای امنیتی پروژه جاسوسی سازی هسته ای برای تحت فشار قرار دادن روحانی  و بی اعتبار کردن تلاشهای وی در دوران اصلاحات را کلید زد؛ تلاش دولت وحامیان پیدا و پنهان آن این بود که ناکامی هسته ای را به حساب افشای تصمیمات سری بگذارند.

سید حسین موسویان سخنگوی تیم هسته ای در زمان آقای خاتمی در همین راستا دستگیر شد.ولی اتهام وارده به وی اثبات نگردید و در نهایت  با پا درمیانی برخی سران نظام در زمان ریاست اقای شاهرودی بر قوه قضاییه به پنج سال حبس تعلیقی محکوم شد.

گفته میشود احمدی نژاد شخصا پرونده سازی برای موسویان را پی گیری می کرد.

اما اظهارات روحانی در مناظره سوم نشان داد که اگر اسرار نظام در مورد هسته ای افشا شده باشد این کار توسط مقامهای بلند پایه صورت گرفته که به این اسرار دسترسی داشته اند و نه کارشناسان و دیپلمات ها.

چند سال پیش هم در اسناد ویکی لیکس آمده بود یکی از مقام های بسیار ارشد ایران اطلاعاتی ارزشمند به مقامات اسراییلی داده است وهیچگاه معلوم نشد این مقام بسیار ارشد چه کسی بوده است و آیا ارتباطی به سفرهای پنهانی یکی از نزدیکان آقای احمدی نژاد به نیویورک و کانادا داشته  یا نه ؟

از طرف دیگر مرگ  پسر محسن رضایی در دبی در هاله ای از ابهام قرار دارد و خود وی نیز حاضر به رمز گشایی از این جریان نشده است ؟

اکنون می توان حدس زد همان محافل پنهان قدرت که اسرار هسته ای را در سطح مقامات ارشد افشا کرده اند برای سر پوش گذاشتن براین کار اقدام به پرونده سازی برای نزدیکان روحانی کرده اند تا کل موضوع را تحت الشعاع قرارداده و آن مقام ارشد را در حاشیه امن قراردهند .

حسن روحانی با این اقدام خود نشان داد که اسرار ناگفته زیادی در مورد پرونده هسته ای دارد ولی نمی خواهد انها را علنی کند.

او تنها در مقام دفاع از خود و تیم همراهش تها یک مورد از اشتباه مقام های ارشد را متذکر شده تلویحا خاطر نشان کرد افرادی مثل موسویان، شاهین دادخواه، رحمان قهرمانپور، مهردادسرجویی وباقر اسدی که به اتهام همکاری با حسن روحانی دستگیر و زندانی شده اند نه تنها بی گناه هستند بلکه قربانی خطاهای مقام های ارشد می باشند ومحافل قدرت می خواهند با این کار موضوع در افکار عمومی به فراموشی سپرده شود.

حسن روحانی و احمدی نژاد و  محسن رضایی بخوبی می دانند پروژه  M و M2 را کدام مقام ارشد لو داده است. چرا اقای (ج – م )تحت تعقیب قرار نمیگیرد؟ کدام کارشناس یا دیپلمات امکان گرفتن عکس از موشکهای خریداری شده در سایت هسته ای رادارد؟

 و لذا باید پرسید کدام مقام ها می توانستند اینچنین دسترسی هایی را داشت باشند .

دکتر شاهین دادخواه

مشاور سابق شورای امنیت ملی دولت اصلاحات

جز اعضا مذاکره کننده تیم هسته ای دکتر حسن روحانی

بند 350اوین

حسن روحانی چه اسرارهسته ای  در سینه خود پنهان کرده است؟

حسن روحانی با مهارت تمام سومین مناظره انتخاباتی را به جلسه محاکمه مخالفان عملکرد هسته ای خود تبدیل کرده و پرده از اختلافات شدید پشت پرده هسته ای برداشت.

او که به گفته خود در هشت سال گذشته به انواع اتهامات متهم شده و فرصت دفاع از خود را نداشته، در مناظره روز جمعه 17 خرداد در مقام دفاع از خود و یاران دستگیر شده اش پرداخت و در جواب محسن رضایی گفت که چگونه تصمیم های سری جلسه هسته ای سران نظام در سایت وابسته به رضایی افشا شده است.

او تهدید کرد که سینه اس پر از حرفهای ناگفته است ولی به خود اجازه نمی دهد انها راعلنی کند.

به راستی او چه حرفهای ناگفته ای دارد.روحانی در کتاب اخیر خود با نام امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای  که مرکز تحقیقات استراتژیک آن را چاپ کرده ؛ به صورت خیلی گذرا و گاه مبهم به برخی از این مسایل اشاره کرده است.

او می گوید دولت احمدی نژاد و حامیان پشت پرده وی قصد داشتند مسیر پرونده هسته ای را به کلی تغییر دهند و لذا هر نوع حضور وی و اطرافیانش و اظهار نظرات آنها در این مورد را بر نمیتابند.

 لکن او نمی گوید این تغییر مسیر چه بوده است ؟ ایا کسانی قصد داشتند از قبل حل پرونده هسته ای و قیاس آن با پایان جنگ تحمیلی یا ملی شدن صنعت نفت خود را به قهرمانان و رهبران ملی تبدیل کنند؟

چرا نظام در ان مقطع تصمیم گرفت پرونده به شورای امنیت ملی برود واصول گرایانی چون محسن رضایی ،علی لاریجانی، محمود احمدی نژاد، ولایتی و متکی از این اقدام تمام قد دفاع کردند؟

چرا لاریجانی بیشتر از یک سال و نیم در مقام دبیری شورای عالی امنیت ملی دوام نیاورد ؟ اوچه دسته گلی به آب داده بود که فرار رابه قرار ترجیح داد؟

سعید جلیلی در ازای چه امتیازی حاضر شد در مذاکرات ژنو 2 در مهر 1388 طرح مبادله سوخت را بپذیرد؟

احمدی نژاد از طریق جلیلی چه پیغامی را به امریکایی ها داده بود؟ امری که محمود واعظی نماینده حسن روحانی درمناظره با علی باقری نماینده جلیلی ان را افشا کرد؟

جلیلی به پشتوانه کدام محافل قدرت بر سر قدرت باقی مانده،  آن هم در حالی که به قول علی اکبر ولایتی مشاور رهبری در امور بین الملل هیچ پیشرفتی در مذاکرات هسته ای نداشته است؟

همه اینها در حالی است که در هشت سال گذشته همین محافل تندرو سعی کرده اند با حمله به حسن روحانی و نسبت جاسوسی دادن به وی وهمکارانش در شورای عالی امنیت ملی و مرکز استراتژیک بر خطاهای هسته ای خود پوشش بگذارند.

خطاهایی که روحانی در مناظره فقط به گوشه ای از انها اشاره کرد.

اگر تیم حسن روحانی جاسوسی کرده آیا این کار می توانست بدون اطلاع او باشد و اگر چنین بوده شورای نگهبان چگونه صلاحیت وی را تایید کرده است؟

آیا تایید صلاحیت وی حق السکوت به حسن روحانی بوده است که اسرار هسته ای را افشا نکند؟ ایا دستگیری دادخواه قهرمانپور و سرجویی برای آن بوده که این افراد قربانی شدند تا خطاهای مقام ارشدعلنی نشود؟ آیا این افراد قربانی یک معامله کثیف در سطح مقامات ارشد نظام شده اند؟

دکتر شاهین دادخواه

مشاور سابق شورایعالی امنیت ملی

جز اعضا مذاکرهکننده تیم هسته ای دکتر حسن روحانی

بند 350اوین

 اخبار مرتبط:

گفتگو با شاهین دادخواه در اوین؛ از ماجرای میکونوس تا حضور مصلحی در رای گیری شورای نگهبان

وضعیت وخیم مشاور پیشین حسن روحانی در اوین؛ ممانعت مسوولان زندان از اعزام شاهین دادخواه به بیمارستان

شاهین دادخواه: بنگاه باجگیری رضوی، تدین،مرتضوی و مصلحی؛ بازار رشوه گیری بازجویان را هم سکه کرده بود

شاهین دادخواه از اوین: مثلث مصلحی، رضوی، تدین چگونه اعتبار وزارت اطلاعات را بر باد داد؟

!شاهین دادخواه از اوین: اکنون مصلحی باید از روحانی بترسد؛ ورود مصلحی به مرکز جاسوسی ممنوع

نامه شاهین دادخواه از اوین ؛ معمای فشارهای وارده بر روحانی در چیدن کابینه

شاهین دادخواه از اوین: در پس خنده های ظاهری مسولان قوه قضاییه و نمایش همکاری با روحانی، اختلافات عمیقی نهفته است!

شاهین دادخواه از اوین: شرح چگونگی پرونده سازی برای حسن روحانی و همکاران وی توسط قرارگاه “ع “

شاهین دادخواه از اوین: آیا پرونده سازی های صورت گرفته ابزاری است برای ترساندن روحانی و هاشمی؟

شاهین دادخواه از اوین : ماشین سرکوب احمدی نژاد چه می کند؟ معاون پیشین وزیر دفاع کجاست؟

محاکمه مشاورحسن روحانی با نام مستعار ؛ دلیل محرومیت از ملاقات وی در اوین اعلام می شود

شاهین دادخواه از اوین : 33 سال زندان تیم مذاکره کننده هسته ای ؛ گروگانگیری انتخاباتی بوده است

توصیه های هسته ای دکتر شاهین دادخواه از اوین + عکس

نامه دوم مشاور پیشین امنیت ملی ایران از اوین : عملکرد دستگاههای امنیتی موجب تمسخر در منطقه و جهان است

19 نظر برای “رمزگشایی مناظره های انتخاباتی توسط شاهین دادخواه از اوین: حسن روحانی چه اسرارهسته ای در سینه خود پنهان کرده است؟

  1. mais on dirait que ces gens croient toujours au pere noel
    si quelqu’un peut croire à une religion il peut croir au pere noel aussi
    est ce que vous avez la moindre souvenance de l’honneté de ces mangeurs d’hommes qui ont ocoupés l’iran a partir des trois ville les plus arriérés de l’iran ;SHABDOLAZIM? GOPME VA MASHHAD?

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s