دفاعیه شاهین دادخواه از اوین:موضوع ملاقات من با رئیس سیا یا وزیرصنایع اسرائیل نیست؛قاضی صلواتی گفته بود با جلیلی در نیفتید

1148010_1412727792281005_1308705893_nفعالان در تبعید: چهاردهمین نامه دکتر شاهین دادخواه مشاور پیشین آقای روحانی در شورای امنیت ملی، اختصاص به دفاعیه وی نسبت به اتهاماتش و درخواست رسیدگی مجدد پرونده وی در دادگاه دارد و در حالی خطاب به آقای روحانی نگاشته میشود که وضعیت جسمانی این عضو پیشین تیم مذاکره کننده هسته ای در زندان اوین وخیم گزارش میشود.[ 2 , 1 ]

این نامه که حاوی جزئیات مهمی از شرح اتهامات این دیپلمات پیشین و در واقع نوعی دفاعیه از سوی وی می باشد، پیشتر و قبل از انتخابات ریاست جمهوری نگاشته شده بود که بنا بر دلایل محفوظ، امروز و در ادامه سری نامه های آقای دادخواه، توسط»کمپین صلح فعالان در تبعید» منتشر می شود.

متن کامل نامه دکتر شاهین دادخواه از زندان اوین  به شرح زیر است:

حضور جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم مرکز تحقیقات استراتژیک و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی

با سلام

احتراما به استحضار می رساند اینجانب شاهین دادخواه که افتخار همکاری با سرویسهای اطلاعاتی کشور عزیزمان ایران را از سال 1369 داشته و همینطور از سال 1380 همانگونه که مطلع هستید در داخل کشور به ادامه خدمت مشغول گردیدم و سعادت همکاری با تیم مذاکره کننده هسته ای و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تحت امر شما را داشتم که لازم به ذکر نیست و حضرتعالی از انجام وظایف بنده بهتر از سایرین مطلع هستید .

جناب آقای دکتر روحانی هم اینک دو سال است که بنده به اتهام جاسوسی برای اسرائیل در بازداشت و زندان هستم و اخیرا نیز اتهام دیگری تحت عنوان اجتماع و تبانی به من نسبت داده اند که نه به دادگاه رفته ام و نه حکم آن رسما به من ابلاغ شده اما در سیستم اجرای احکام 5 سال زندان تعزیری ثبت شده است که مانع از آزادی من در مورخ 26/10/91 در پایان 2 سال حبس تعزیری من برای اتهام جاسوسی شده است .

اتهامات من جاسوسی برای اسرائیل و ارتباط با سرویسهای اطلاعاتی آن کشور بوده که در حقیقت در راستای عملیات «بهرام» و به دستور معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات بوده است .

همینطور ارتباط با سازمان سیا به من نسبت داده شده که در پرونده ارتباط با استیفن آمده که وی به عنوان دیپلمات در مذاکرات ایران در افغانستان و بعد عراق حضور داشته و حتی ملاقات من با وی در سال 2010 در نیویورک نیز طبق مقررات از سوی من گزارش گردیده . همینطور اتهام ملاقات با جرج تفت رئیس سازمان سیا در همان سال را به من نسبت داده اند که شما بهتر از هر کس می دانید تا چه حد امر بعید و غیر ممکن است که رئیس سازمان سیا با من ملاقات کرده باشد .

اتهام دیگر که به من نسبت داده شده است ملاقات با وزیر صنایع اسرائیل است که در سال 2010 هنگامی که در معیت یک هیات دیپلماتیک ترکیه بودم به دستور شورای عالی امنیت ملی و وزارت اطلاعات صورت گرفته است .

همینطور اتهام ارتباط با ملکه زیبایی منتخب اسرائیل و سپس جهان در سال 1998 را به من وارد کرده اند که صحیح نیست و صرفا یک آشنایی عادی از سوی یک دوست مشترک بوده است .

جناب دکتر روحانی شما بهتر از هر کسی می دانید که در سال 1386 چه پیشنهاداتی از سوی مسوولان وقت شورای عالی امنیت ملی به بنده ارائه شده و من نپذیرفتم . همینطور به واسطه آنکه دارای مشاغل امنیتی و حکم مشاور امنیتی در شورای عالی امنیت ملی را داشتم هیچگاه به احزاب و جناحهای سیاسی نزدیک نشدم و به پیشنهادهای عضویت آنها پاسخ رد دادم .

لیکن ظاهرا امروز باید با حبس و اتهامات ناروایی که به من داده شده و محکوم شده ام تاوان این انجام وظیفه ها را بدهم . شما بهتر می دانید که بنده برای خدمت به وطن و نظام جمهوری اسلامی چه اقداماتی را انجام داده ام . اما امروز بیش از 2 سال است که در حبس هستم و ظاهرا بیش از این نیز باید بمانم , اگر اقدام قاطعی از سوی شما و سایر مسوولان کشور صورت نگیرد.

همانگونه که قبلا اعضا تیم مذاکره کننده هسته ای سابق تحت ریاست شما مورد انواع حملات و اتهامات قرار گرفتند و حتی برخی از متخلفان تحت امر شما متهم به جاسوسی و همکاری با دول متخاصم شدند , بنده نیز از این خصومت ها و حملات در امان نبودم . و علت نیز آن بود که از عملکرد به حق و شایسته تیم مذاکره کننده هسته ای دفاع نمودم و حاضر نشدم برای اهداف جناحی , منافع ملی را زیر پا بگذارم . باور کنید برای تخریب کارنامه تیم مذاکره کننده سابق و شخص شما بارها تحت فشار بودم و به خواسته بازجویان تن ندادم .

از جمله دلایل گرفتاری من آنست که طی گزارشی آثار و عواقب دخالت سپاه پاسداران در تعیین سیاست خارجی و پیامدهای دخالت مستقیم آنها را تحلیل کردم و هم اینک در حال مجازات برای پیش بینی های کارشناسانه خود هستم . به گونه ای که در شعبه 26 دادگاه انقلاب محاکمه شدم و هنگام دریافت حکم در شعبه 15 دادگاه انقلاب ( سال 91), قاضی صلواتی به من گفت : » با آقای جلیلی در نیفتید.»

جناب آقای دکتر روحانی متاسفانه احکام صادره علیه بنده قطعی است و ظاهرا به خاطر این خصومت های جناحی که همیشه باعث قربانی شدن منافع ملی و افراد مستقل شده است , بنده راهی جز پذیرفتن احکام ندارم و با ماندن در زندان نیز هیچ اقدامی نمی توانم انجام دهم زیرا حتی تلفن نیز از بند 350 اوین دریغ شده است .

لذا استدعا دارد چاره ای بیاندیشید تا این سرباز کوچک که امروز به جای تشویق ؛ مجازات میشود , مورد یک قضاوت و بررسی عادلانه قرار گیرد تا اگر واقعا خیانت کرده و گناهی مرتکب شده مجازت شود و اگر اتهامات ناروا است لااقل بیش از این در زندان نماند.

باور بفرمایید درخواست یک محاکمه عادلانه و تخصصی برای کسی که 20 سال از بهترین سالهای عمر خود را به ماموریت های خطیر رفته و موفق به انجام خدمات هر چند ناچیز شده , خواسته زیادی نیست . قطعا می دانید که برای یک سرباز خادم اتهام و زندان با شرایط سختی که 17 ماه بنده در بازداشتگاههای وزارت اطلاعات داشتم , از هر شکنجه و زخمی که ممکن است دشمن به من زده باشد تلخ تر و کشنده تر است .

لذا مستدعی است به درخواست کوچک این حقیر توجه فرمایید و اقدام شایسته ای برای نیروی تحت امر سابق خود که امروز دستش از همه جا کوتاه شده و عمرش به بطالت می رود , معمول فرمایید.

پیشاپیش از عنایت و مساعدت شما کمال تشکر را دارد.

 اخبار مرتبط:

گفتگو با شاهین دادخواه در اوین؛ از ماجرای میکونوس تا حضور مصلحی در رای گیری شورای نگهبان

وضعیت وخیم مشاور پیشین حسن روحانی در اوین؛ ممانعت مسوولان زندان از اعزام شاهین دادخواه به بیمارستان

شاهین دادخواه: بنگاه باجگیری رضوی، تدین،مرتضوی و مصلحی؛ بازار رشوه گیری بازجویان را هم سکه کرده بود

شاهین دادخواه از اوین: مثلث مصلحی، رضوی، تدین چگونه اعتبار وزارت اطلاعات را بر باد داد؟

!شاهین دادخواه از اوین: اکنون مصلحی باید از روحانی بترسد؛ ورود مصلحی به مرکز جاسوسی ممنوع

نامه شاهین دادخواه از اوین ؛ معمای فشارهای وارده بر روحانی در چیدن کابینه

شاهین دادخواه از اوین: در پس خنده های ظاهری مسولان قوه قضاییه و نمایش همکاری با روحانی، اختلافات عمیقی نهفته است!

شاهین دادخواه از اوین: شرح چگونگی پرونده سازی برای حسن روحانی و همکاران وی توسط قرارگاه “ع “

شاهین دادخواه از اوین: آیا پرونده سازی های صورت گرفته ابزاری است برای ترساندن روحانی و هاشمی؟

شاهین دادخواه از اوین : ماشین سرکوب احمدی نژاد چه می کند؟ معاون پیشین وزیر دفاع کجاست؟

محاکمه مشاورحسن روحانی با نام مستعار ؛ دلیل محرومیت از ملاقات وی در اوین اعلام می شود

شاهین دادخواه از اوین : 33 سال زندان تیم مذاکره کننده هسته ای ؛ گروگانگیری انتخاباتی بوده است

توصیه های هسته ای دکتر شاهین دادخواه از اوین + عکس

نامه دوم مشاور پیشین امنیت ملی ایران از اوین : عملکرد دستگاههای امنیتی موجب تمسخر در منطقه و جهان است

Advertisements

21 نظر برای “دفاعیه شاهین دادخواه از اوین:موضوع ملاقات من با رئیس سیا یا وزیرصنایع اسرائیل نیست؛قاضی صلواتی گفته بود با جلیلی در نیفتید

  1. Mr. Dadkhah thinks he is an exception to the rule?? He was not more important than Pri minister Mosavi or karobi or even Banisadr, come on. You all have expiration date all of you and once it is over, you go where your predecessors went. Stop baby crying, this the the same prison system that you have used to torture our people for 35 years now what are you complaining about. Have fun dude Just remember the salaries and promotions you obtained in the past and enjoy the memories. Does not look you have a conscious to bother you for taking side with these animals so accept it and swallow dude.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s