شاهین دادخواه از اوین: مثلث مصلحی، رضوی، تدین چگونه اعتبار وزارت اطلاعات را بر باد داد؟

1044184_414425412009257_1879839123_nفعالان در تبعید: وارونه جلوه دادن نحوه دستگیری عبدالمالک ریگی به منظور بهره برداری سیاسی از آن ، سکوت دربرابر جذب برخی نیروهای اطلاعاتی توسط سرویسهای بیگانه و عدم محاکمه آنها اشتباه فاحش در فراری دادن همدست قاتل دکتر علی محمدی ، دست داشتن در سرنوشت معاون وزیر دفاع علیرضا عسگری، دستگیری رییس کل سابق بانک مرکزی محمد حسین عادلی ، اکبری معاون سابق وزیر دفاع ، موسویان سخنگویی سابق تیم هسته ای در زمان روحانی، فرقانی دبیر اجلاس عدم تعهد در زمان احمدی نژاد، باقر اسدی دیپلمات برجسته ایرانی و دهها مورد دیگر کارنامه ای است که این مثلث از خود برجای گذاشته و زمین سوخته ای را به روحانی تحویل داده است.

این قسمتی از دوازدهمین نامه  دکتر شاهین دادخواه ، مشاور پیشین آقای حسن روحانی در شورای عالی امنیت ملی و از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای به  ریاست حسن روحانی ؛ از زندان اوین است .

متن کامل نامه دوازدهم آقای شاهین دادخواه از زندان اوین که توسط » کمپین صلح فعالان در تبعید» ، منتشر می شود به شرح زیر است:

یکی از خطاهای استراتژی احمدی نژاد در دور اول ریاست جمهوری خود بازی خوردن از باندهای اطلاعاتی – امنیتی پیچیده ای بود که از ناآگاهی اوی حداکثر سواستفاده را کردند .

در دور دوم وقتی احمدی نژاد متوجه باند مخفی پشت سر مصلحی گردید از در مخالفت با وی درآمد .اما دیر بود چرا که او قافیه را به این باند پیچیده باخته بود.

مثلث مصلحی – رضوی ( معاون امنیت داخلی و سپس معاون ضد جاسوسی )و تدین (مدیر کل حقوقی )مسولیت برخورد با کسانی را بر عهده گرفتند که به نوعی میتوانستند تهدید برای باندهای پنهان و اشکار انحصار طلب باشند .

عدم آشنایی این سه با کار تخصصی اطلاعاتی باعث شد وزارت اطلاعات از سال 84 تا92سخت ترین و ضعیف ترین دوران خود را طی کند و مثلث مذکور برای سرپوش گذاشتن بر ضعفهای خود به کارهای تبلیغاتی و تهدید و ارعاب و دستگیری گسترده روی آورد.

وارونه جلوه دادن نحوه دستگیری عبدالمالک ریگی به منظور بهره برداری سیاسی از آن ، سکوت دربرابر جذب برخی نیروهای اطلاعاتی توسط سرویسهای بیگانه و عدم محاکمه آنها اشتباه فاحش در فراری دادن همدست قاتل دکتر علی محمدی ، دست داشتن در سرنوشت معاون وزیر دفاع علیرضا عسگری، دستگیری رییس کل سابق بانک مرکزی محمد حسین عادلی ، اکبری معاون سابق وزیر دفاع ، موسویان سخنگویی سابق تیم هسته ای در زمان روحانی، فرقانی دبیر اجلاس عدم تعهد در زمان احمدی نژاد، باقر اسدی دیپلمات برجسته ایرانی و دهها مورد دیگر کارنامه ای است که این مثلث از خود برجای گذاشته و زمین سوخته ای را به روحانی تحویل داده است.

زمانی که رضوی و تدین مشغول پرونده سازی برای حسن روحانی و همکاران وی بودند گمان نمیکردند به زودی حتی شورای نگهبان تحت امر رهبری به این پرونده سازی آنها اعتنایی نخواهد کرد.

رضوی در جریان حوادث 88 معاون امنیت داخلی بود . به جهت دستگیری های گسترده فعاان سیاسی و پرونده سازی زود هنگام برای آنها توسط تدین که ارتباط نزدیکی با سعید مرتضوی داشته  و دارد مورد تشویق باند عماریون قرارگرفته بدون سابقه ای به معاونت ضد جاسوسی منتقل شد.. تا این بار برخورد با رقبای بالقوه را با اتهام جاسوسی ادامه دهد.

یکی از بزرگترین اشتباهات وی باعث شد اوهر چه بیشتر به باندهای پنهان باج دهد.یکی از بزرگترین اشتباهات وی درقضیه دستگیری علیرضا عسگری و بازداشت 18 ماهه وی به اتهام ارتباط با خارجی ها بود که منجر به مرگ مشکوک وی در ترکیه شد.

بنا به گزارش نهادهای امنیتی ترکیه یک گروه مافیایی تحت رهبری فاروق سینجان در مفقود شدن عسگری دست داشت. و فاروق با برخی از دیپلماتهای ایرانی در استانبول روابط نزدیکی داشت.رضوی از طریق آنها با فاروق ارتباط برقرار کرده بود .

نقطه قابل توجه این شخص در کشته شدن  نسیم مالکی تبعه ترکیه و یهودی در شهر بورسا  در دهه 90 دستگیر کردند ومحاکمه شد که ایشان از  شیعیان شهر ایخدیر ترکیه میباشد و از گروههای مافیایی ترکیه محسوب میباشد که رضوی با انها ارتباط برقرار کرده .

ادعای اف بی آی مبنی بر دست داشتن ایران در ترور سفیر عربستان توسط گروهای مافیایی را میتوان دراین چهارچوب تحلیل کرد که منجر به آبروریزی و به هم خوردن رابطه با عربستان گردید. از دیگر گاف های رضوی ارتباط داشتن با انفجارها تایلند- هند و گرجستان بود که علیرغم توصیه کارشناسان امنیتی صورت گرفت  ومنجر به تنش در روابط ایران با این کشورها شد.انفجار اتوبوسی در شهر شهر توریستیبورگاز بلغارستان و متهم کردن حزب الله لبنان به دست داشتن در این انفجار باعث قرارگرفتن حزب الله در فهرست گروهای تروریستی اروپا شد.

درتایلند فرد اجیر شده بدلیل آنکه نارنجک در دستش منفجر شد معلول شد.رضوی ومصلحی برای سرپوش گذاشتن بر این ناکامی سردارمدحی قهرمان پروژه الماس و برادرش دامادش ویک دیپلمات ایرانی یعنی ( ه -ر )را دستگیر  کردند.

سخت گیری های صورت گرفته برای ایرانی های درتایلند و هند وگرجستان دست پخت این مثلث بود .

مورد دیگر مربوط به شریک قاتل دکتر علی محمدی بود که با وجود فرار از تور امنیتی ایجاد شده درنهایت خود رابه کنسولگری ایران در استانبول معرفی کرده ضمن ….. ( مجید جمای فشی ) گفته اطلاعات مهمی در مورد عملیات دارد.اما جنازه وی 48 ساعت بعد پیدا میشود.

موساد بواسطه نفوذ در سیستم اطلاعاتی ایران از تور حفاظتی ایجاد شده برای وی خبردارشده بود و آقای ( الف- ف)در معرض اتهام بود.اگر او به ایران برمیگشت آقای رضوی باید توضیح میداد چه کسانی در میان دوستان وهمکاران وی و مرتبط با حاج آقا (ف) شریک قاتل دکتر علی محمدی را فراری داده اند و آقای رضوی مشغول جاسوسی های بیشماراسراییل در ایران بود ، جاسوس هایی که از فرط بدبختی و بیچارگی به قصد گرفتن پول وارد کنسول گری اسراییل در ترکیه شده بودند.

 وی قراربود از سوی همان تیمی که باعث فرار فرد مزبور شده بود بعنوان پوشش مورد استفاده قرارگیرند تا ارتباط آنها با سرویسهای بیگانه علنی نشود .

رضوی برای آنکه همکاران جذب شده اش توسط (کوروش احمدی) محاکمه نشوند با اقدامی عوام فریبانه وی را در یوم النکبه سریعا اعدام میکند.اما نمیگوید چرا سازمان سیا با دستگیری مسوول میز یک کشور کوچک خاورمیانه توسط موساد در همان کشور مخالفت کرده بود و او با وجود آگاهی  از این امر به همکاری با آنها ادامه داد و برای جلوگیری از آبروریزی –اطلاعاتیهای جذب شده توسط کوروش احمدی حتی دستگیر نشدند.

او محمد حیدری مسول دفتر سردار نقدی را هم همراه کوروش احمدی اعدام کرد و چون هیچ کسی را نداشت و به مخالفت سردارنقدی برای اعدام وی توجهی نکرد. زیرا محمد حیدری به واسطه برخی نیروهای تحت امر وی با موساد ارتباط برقرار کرده بود . اما (محمد – آ) بدلیل داشتن رابطه فامیلی با مسولان ارشد تحت نظر رضوی فقط چند سال حکم گرفت.

رضوی باید به یاد داشته باشد یکی از بازجوهای وی با خواهر یکی از متهمان چه رابطه ای داشت که منجر به آزادی غیر منتظره او شد؟ این مثلث بهتر از هر کسی میداند که ریگی آن اندازه احمق نیست که از فراز آسمان ایران عبور کند و معامله با پاکستان کار سختی نیست و ماری بالاج لیله پاکستانی چه نقشی در آن داشت.سعید جلیلی در فیلم تبلیغاتی خود نشان داد که ارتباط تنگاتنگی با این مثلث داشته است . در آینده بیشتر در مورد اشتباهات وحشتناک مصلحی خواهم نوشت .

دکتر شاهین دادخواه

مشاور سابق شورایعالی امنیت ملی دولت اصلاحات

جز اعضا مذاکره کننده تیم هسته ای دکتر حسن روحانی

اخبار مرتبط:

!شاهین دادخواه از اوین: اکنون مصلحی باید از روحانی بترسد؛ ورود مصلحی به مرکز جاسوسی ممنوع

نامه شاهین دادخواه از اوین ؛ معمای فشارهای وارده بر روحانی در چیدن کابینه

شاهین دادخواه از اوین: در پس خنده های ظاهری مسولان قوه قضاییه و نمایش همکاری با روحانی، اختلافات عمیقی نهفته است!

شاهین دادخواه از اوین: شرح چگونگی پرونده سازی برای حسن روحانی و همکاران وی توسط قرارگاه “ع “

شاهین دادخواه از اوین: آیا پرونده سازی های صورت گرفته ابزاری است برای ترساندن روحانی و هاشمی؟

شاهین دادخواه از اوین : ماشین سرکوب احمدی نژاد چه می کند؟ معاون پیشین وزیر دفاع کجاست؟

محاکمه مشاورحسن روحانی با نام مستعار ؛ دلیل محرومیت از ملاقات وی در اوین اعلام می شود

شاهین دادخواه از اوین : 33 سال زندان تیم مذاکره کننده هسته ای ؛ گروگانگیری انتخاباتی بوده است

توصیه های هسته ای دکتر شاهین دادخواه از اوین + عکس

نامه دوم مشاور پیشین امنیت ملی ایران از اوین : عملکرد دستگاههای امنیتی موجب تمسخر در منطقه و جهان است

26 نظر برای “شاهین دادخواه از اوین: مثلث مصلحی، رضوی، تدین چگونه اعتبار وزارت اطلاعات را بر باد داد؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s