!نقی محمودی در رویداد جانبی در 23مین اجلاس حقوق بشر:قاضی دادگاه در تجاوز به دختران باکره فعال بود

Untitledفعالان در تبعید: چهارشنبه 8 خرداد 1392 ,  اولین  نشست جانبی کارزار افشای نقض حقوق بشر در ایران ؛ در
ژنو برگذار شد . آقای نقی محمودی  دومین سخنران این روز , سخنرانی خود را با موضوع  «قضات ناقض حقوق بشر در استان های آذربایجان شرقی-غربی و اردبیل» , اجرا کرد . 

وی در این سخنرانی به ذکر اسامی قضات دادگستری در آذربایجان و تشریح جنایات اینان از دهه 60 تا به امروز پرداخت

فیلم و گزارش سخنرانی آقای نقی محمودی به شرح زیر است :

در این گزارش سعی کرده ام تا تصویری از قضات ناقض حقوق بشر در استان های آذربایجان شرقی-غربی و اردبیل ارائه نمایم.شکی نیست که این گزارش جامع ومانع نبوده و قطعا اسامی برخی قضات به لحاظ عدم اطلاع موثق، در این گزارش نیامده است.

با این وصف، با توجه به اطلاعات حاصله و تجربه و شناخت شخصی ام، در صدد ارائه ، گزارشی دقیق برآمده ام.

شهر تبریز، به عنوان مرکز استان آذربایجان شرقی، خاصه قبل از تفکیک استان اردبیل از آن،از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و به لحاظ عدم اسقرار دادگاه های انقلاب در سایر شهر های آذربایجان شرقی  در دهه ی شصت، اکثر متهمان سیاسی سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی، در دادگاه های انقلاب این شهر محاکمه و در  زندان تبریز محبوس شده اند.

بنابرین در ابتدای گزارش از قضات و حاکمان شرع ناقض حقوق بشردر دهه ی شصت دردادگاه های انقلاب تبریز آغاز و به قضات فعلی ناقض حقوق بشر خواهم پرداخت.

سه نفر از افرادی که در دهه شصت و در بازجویی از متهمان سیاسی در دادگاه انقلاب تبریز، نقش داشته اند عبارتند از: حسن مهاجر میلانی -زین العابدین تقوی  و قاسم روستایی .

این سه تن به عنوان قاضی دادسرای انقلاب تبریز، سالها به بازجویی و تشکیل پرونده و صدور کیفرخواست برای متهمان سیاسی ای- که تقریبا همگی عضو یا هوادار سازمان های سیاسی بوده اند- مشغول بوده اند. در حالی که هیچ یک تحصیلات حقوقی نداشته اند.

زین العابدین تقوی ، در تجاوز به دختران باکره به قصد ازاله ی بکارتشان قبل از اعدام، نقش فعالی داشته است. زین العابدین تقوی ، در حال حاضر، رییس یکی از شعبات دیوان عدالت اداری در تهران بوده و حسن مهاجر میلانی پس از سالها قضاوت در دادگستری تبریز، به وکالت مشغول و قاسم روستایی ، فرمانده یکی از مراکز انتظامی تبریز است.

در دهه ی شصت دادگاه های انقلاب به تصدی سه نفر که هر سه آخوند بودند و به آنها حاکم شرع اطلاق می شد اداره شده است . سید حسین پور میر غفاری مشهور به سید حسین موسوی تبریزی – علی شجاعی و خلیل عابدی .

در اواخر دهه ی شصت آخوند دیگری نیزبه نام علی اصغر هوشیار زرنقی به جمع این سه نفر پیوست. بیشترین احکام اعدام در دهه ی شصت توسط سید حسین موسوی تبریزی صادر شده است حتی ، علی رغم انتصاب وی به دادستانی کل کشور توسط روح الله خمینی در سال هزار و سیصد و شصت شمسی، باز هم سید حسین موسوی تبریزی در زمان اقامت چند روزه اش در تبریز، اقدام به صدور حکم محکومیت برای متهمان سیاسی می کرد.

موسوی تبریزی ، پس از کناره گیری از دادگستری ، دو بار نماینده مجلس شورای اسلامی شد. سپس به اصلاح طلبان پیوسته ، نخست عضو مجمع روحانیون مبارز و بعدا رییس خانه ی احزاب – وابسته به اصلاح طلبان- شد و در حال حاضر دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه ی علمیه قم است.

خلیل عابدی، پس از بازنشستگی از قضاوت، به وکالت در شهر تبریز مشغول است . علی اصغر هوشیار زرنقی، چندین سال در دادگاه نظامی .مشغول سپس برای چندین سال رییس دادگستری استان آذربایجان شرقی شده و در حال حاضر رییس دادگاه های عمومی و انقلاب تبریز است.از وضعیت فعلی علی شجاعی ، اطلاع دقیقی در دست نیست .

از اول خرداد سال هشتاد و پنج و در پی اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف آذربایجان به کاریکاتور موهن روزنامه ی دولتی ایران به ترکهای آذربایجان ، جو شهرهای آذربایجان امنیتی تر شده و دستگیری های فعالان مدنی آذربایجان ، شدت یافت. به همین منظور، شعب خاصی در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز،جهت رسیدگی به اتهامات بازداشت شدگان،تعیین شد.

شعبه ی شانزدهم دادیاری به تصدی سجاد حبیبی ، شعبه ی نوزدهم دادیاری به تصدی حسن باهوش و ششم بازپرسی به تصدی کیانوش شکوه تازه. این سه قاضی ناقض حقوق بشر، نقش عمده ای در پیشبرد خواست اداره ی اطلاعات در شکنجه ی جسمی و روحی به فعالان مدنی آذربایجان ایفا کردند.

سجاد حبیبی در حال حاضر، بازپرس شعبه ی دهم دادسرای عمومی و انقلاب تبریز و کیانوش شکوه تازه، رییس شعبه ی یکصد و چهار دادگاه عمومی جزایی تبریز است. کیانوش شکوه تازه، هنوز هم به پرونده هایی که در ادره ی اطلاعات تشکیل شده، تحت عناوین اخلال در نظم عمومی رسیدگی و احکام غیر عادلانه ای صادر می کند.

 اما حسن باهوش ، به رغم علت افراط در فساد اخلاقی و مالی و اخراج از دادگستری  بعد از دو سال، موفق به دریافت پروانه ی وکالت شد.

در حال حاضر، یکی از قضات بسیار فعال در زمینه ی تشکیل پرونده و صدور دستور شکنجه ی فعالین سیاسی آذربایجان،حسن هاشم زاده بازپرس شعبه ی چهارم دادسرای عمومی و انقلاب تبریز است.حسن هاشم که به پاس خوش خدمتی به اداره ی اطلاعات، با حفظ سمت بازپرسی، به معاونت دادستان تبریز نیز منصوب شده است از اواخر سال هشتاد و شش در شعبه ی چهارم مشغول بوده و قبل از آن دادیار اجرای احکام دادگاه انقلاب تبریز بود.

دردادگاه انقلاب تبریز، قضات زیادی فعالیت داشته اند که اکثر آنها در صدور احکام قضایی ناعادلانه و دستور بازداشت و شکنجه فعالین سیاسی آذربایجان دخالت مستقیم داشته اند. در راس این قضات ، میرزا نجف آقازاده است . آقازاده ، ضمن قضاوت در دادگاه انقلاب ، دادگاه اصل چهل ونه قانون اساسی ،  رییس کل دادگاه های انقلاب و رییس ستاد اجرایی فرمان خمینی و بیش از دو دهه رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی بوده است .

نجف آقازاده در مدت مدیدی که بر مسند قضاوت در مقام های مذکور بوده اقدامات غیر قانونی زیادی اعم از غصب و تصرف اموال مردم، صدور دستور شکنجه ی دهها متهم سیاسی و غیر سیاسی، فساد اخلاقی و مالی گسترده داشته است , تا جایی که زمین فعلی دادگستری تبریز از اموال غصبی مردم است. تخلفات ، اجحافات و تعدیات میرزا نجف آقازاده نسبت به جان و مال مردم به حدی گسترده است که در این مقال نمی توان به ذکر همه پرداخت.تنها می توان به دادگاهی برای رسیدگی به آن جرائم، امیدوار بود.نجف آقازاده، پس از بازنشستگی مسئول دفتر مکارم شیرازی در تبریز شده است.

علی علی اکبری، یکی دیگر از قضات دادگاه انقلاب و اصل چهل و نه قانون اساسی است . رحیم محمودی نمرور،داود حملبر مجرد، دولت آبادی ، بیات، باقرپور و علی محمدی میاردان نیز از قضات دادگاه انقلاب تبریز در صدور احکام غیر عادلانه هستند. رحیم محمودی نمرور چند سال پیش بازنشسته وباقرپور ، اخیر از دادگاه خانواده ی تبریز به دادگاه انقلاب منتقل شده است.از قضات دیگری که در نقض مستمر حقوق بازداشت شدگان و زندانیان نقش موثری دارند به این قضات می توان اشاره کرد. صمدی دادیار سایق شعبه ی یازده  و بازپرس فعلی شعبه نوزده دادسرای عمومی و انقلاب. احمد موقری، بازپرس سابق و معاون فعلی دادستان عمومی و انقلاب تبریز. حسین نوبخت معاون اجرای احکام دادگستری تبریز.قادر نجاری، قاضی ناظر زندان تبریز که با عدم اعطای مرخصی و عدم رعایت حقوق زندانیان مرتکب نقض حقوق بشر می شود.

 مستشاران و روسای دادگاه های تجدید نظر در خصوص نقض حقوق بشر در استان آذربایجان شرقی :

قلی امینی شادباد رییس شعبه دوازده دادگاه تجدیدنظر و رییس دادگاه کیفری استان:امینی را می توان از شاهکارهای خلقت محسوب کرد! امینی ، از مجازات انسانها حظ خاصی می برد. این فرد که به گفته ی یکی از نزدیکانش روزی چند قرص اعصاب مصرف می کند سالهاست در رسیدگی های شتابزده و بدون رعایت موازین قانونی  به سنگسار، قطع دست ، اعدام ، شلاق و حبس های طویل المدت صدها تن ، حکم داده است.

محمد ایمانی یامچی رییس شعبه شش دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی .

حمداللهی ، مستشار سابق دادگاه تجدیدنظر و معاون فعلی دادگستری آذربایجان شرقی .

علی نصیری رییس و محمد حسین وحیدی زمان مستشار شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی .

جواد یزدچی معاون سابق دادگستری که با ارجاع رسیدگی به اعتراض متهمان سیاسی  به شعباتی از دادگاه تجدید نظر مثل چهارم،ششم و دوازدهم  که توسط قضات ناقض حقوق بشر اداره که در اکثر موارد حکم بدوی را عینا تایید کرده اند.

یزدچی بازنشسته و از آذر سال نود به مدت دو سال ، به عضویت هئیت منصفه ی مطبوعات آذربایجان شرقی انتخاب شده است.

احد رستمی بازپرس سابق دادسرای عمومی و انقلاب اسکو از توابع تبریز که در صدور دستور شکنجه و همچنین تفهیم اتهامات واهی به معترضین خشک شدن دریاچه ی ارومیه  در سال های هشتاد و نه و نود نقش موثری داشته است.

داورنیا، قاضی دادگاه انقلاب مراغه که اخیرا حکم سنگین هشت ساله برای یکی از فعالین مدنی آذربایجان به خاطر فعالیت در اینترنت، صادر کرده است.

جوادی کیا ، رییس دادگاه انقلاب مهاباد، که سالهاست احکام سنگین محکومیت در خصوص متهمان سیاسی صادر می کند.

حسن زاده رییس دادگاه انقلاب اردبیل و خندستانی بازپرس شعبه شش دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل و رحمان خاطری دادرس دادگاه انقلاب سراب

Advertisements

3 نظر برای “!نقی محمودی در رویداد جانبی در 23مین اجلاس حقوق بشر:قاضی دادگاه در تجاوز به دختران باکره فعال بود

 1. نکته های زیر درباره سخنان آقای نقی محمودی نیاز به یادآوری دارند:

  نام کامل (زین العابدین تقوی) (زین العابدین تقوی فردود) فرزند (عباس تقوی فردود) است. (زین العابدین تقوی فردود) چون چهارمین پسر (عباس تقوی فردود) بود از این روی (عباس تقوی فردود) نام امام چهارم شیعیان را بر وی نهاد. گزارش های فراوانی در دست هستند که (زین العابدین تقوی فردود) که هم اکنون در تهران به سر می برد در برپائی دادگاه های نمایشی و توابسازی و اعترافگیری های دروغین از دشمنان رژیم ولایت فقیه پس از جنبش سبز دست داشته است. (زین العابدین تقوی فردود) که قصاب شمال غرب ایران نام گرفته است در کشتار و شکنجه هزاران تن از دشمنان رژیم در بیدادگاه انقلاب اسلامی تبریز دست داشته است و هیچ عکسی از وی تا کنون در هیچ کجا دیده نشده است! همچنین (زین العابدین تقوی فردود) چپ است و با دست چپ می نویسد.

  (قاسم روستائی) اهری است و با شکنجه گر و بازجوی سرشناس رژیم در تبریز (سردار سرتیپ حسن روستائی) و برادر وی (سرهنگ علی روستائی) که هر دو تبریزی هستند در نام خانوادگی همنام است اما خویشاوند نیست و دلیلی در دست نیست که (قاسم روستائی) از فرماندهان مراکز انتظامی رژیم در تبریز باشد و گمان بر این است که (قاسم روستائی) هم اکنون به پست های بسیار بالای قضائی رژیم ولایت فقیه رسیده باشد.

  دادستان دادسرای انقلاب اسلامی تبریز در دهه شصت و زمانی که (زین العابدین تقوی فردود) جنایت های بیمانندش را انجام می داد (حمید سطوتی) فرزند (محمدباقر سطوتی) بود. (حمید سطوتی) از خویشاوندان (سلمان خدادادی) است. (سلمان خدادادی) در آغاز رئیس اداره اطلاعات تبریز بود و سپس مدیر کل اداره کل اطلاعات استان اردبیل شد و سپس فرمانده سپاه پاسداران ملکان شد و سپس چند بار نماینده بناب و ملکان در مجلس شورای اسلامی شد و سرانجام برای هیاهوی فراوانی که بی بند و باری جنسی وی برانگیخت شورای نگهبان او را در انتخابات مجلس نهم رد صلاحیت کرد. در سخنان آقای نقی محمودی از (حمید سطوتی) نام برده نشده است! هم اکنون روشن نیست که (حمید سطوتی) کجاست و چه کار می کند؟ و هیچ عکسی نیز از (حمید سطوتی) تا کنون در هیچ کجا دیده نشده است!

  در دهه شصت پس از (حمید سطوتی) کسی به نام (حیدرزاده) دادستان دادسرای انقلاب اسلامی تبریز شد که در بیدادگری های فراوانی دست داشته است. از (حیدرزاده) نیز آگاهی فراوانی در دست نیست.

  فراوانند کسانی که می گویند نام کوچک (آخوند جنایتکار شجاعی) (علی) نیست و نام کوچک وی (قدرت) است و (علی شجاعی) نام یکی از خویشاوندان (قدرت شجاعی) است و رئیس بیدادگاه انقلاب اسلامی در تبریز (قدرت شجاعی) بود نه (علی شجاعی) و هیچ عکسی نیز تا کنون از (آخوند جنایتکار شجاعی) در هیچ کجا دیده نشده است!

  گفته می شود که (محمد ایمانی یامچی) رئیس دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی زمانی رئیس بیدادگاه انقلاب اسلامی اورمیه بود و هزاران تن به ویژه کردهای ضد رژیم را در محاکمه های پنج دقیقه ای به اعدام محکوم کرده است و سپس به تبریز آمده و رئیس دادگاه شعبه شانزدهم کیفری یک تبریز شده و در آنجا نیز هزاران تن را برای جرائم غیر سیاسی به اعدام و سنگسار و زندان محکوم کرده و سپس به پست های دیگر رسیده است.

  کسانی از دوستان اگر ایمیل آقای نقی محمودی را دارند بهتر است این یادداشت را به ایشان بفرستند.

 2. سلام باشناختی که از داورنیا دارم می دونم که مثل یک سگ از اشرار پیش پا افتاده میترسه ایشان در شهرستان هشترورد تندروی های زیادی میکرد که همراه باتوبیخ بود برادر این قاضی پست مهمی دارد وحمایتهای لازم از ایشان دارداشتباهات این فرد مقام ایشان را تا حد یک قاضی معمولی پایین آورده بودولی با عنایتهای قاضی دیزجی در پست دادگاه انقلاب آبروی از دست رفته اش را بازسازی نمودآنهم با خوردن حق مظلومان ترفندهای این قاضی نحوه شکنجه روحی است ودر فرد ناراحتیهای روانی ایجاد میکندایشان هر دو طرف دعوا را تا حد کشتن هم دیگر تشویق میکند ودر پایان هرکس نفوذ بیشتری در دستگاه قضا دارد برنده ای پرونده میشودایشان علاقه شدید به خردکردن روحیه افراد داردتا ازاین طریق روال پرونده را به خواسته خود تغییر دهدکسی که از روال کار این قاضی باخبر نباشد در دام ایشان می افتدومعمولا افراد ساده وضعیف ومظلوم بازیچه دست او میشودبه دلیل ترس از صدمه خوردن خانواده خودش معمولا طرف حق را تماما به ناحق میدهدتا در امان باشدمواقع شکست در پرونده و رو شدن دستش شدیدا موضع خسمانه میگیرد رشوه خوار نیست وازاین رو در شورای حل اختلاف خود را خوب جلوه میدهدبا اذن اینکه ناحق را میشناسد ترس از آن را ترجیح میدهدکشتن روح افرادعلاقه این فرد است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s