پشت پرده دستگیری برادر امام جمعه نجف در قم ؛ توطئه قتل احمد قپانچی توسط مافیای دینی

d12cbd918d93d3845365af6ada316a40_Mفعالان در تبعید : احمد قبانچی برادر صدرالدین القبانجی امام جمعه نجف و از رهبران مجلس اعلای عراق روز یکشنبه توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران دستگیر شده است.

بنا به گزارش العربیه ,  این دستگیری به اتهام «انحراف» احمد القبانجی از دین و تبلیغ اندیشه های انحرافی ؛ اعلام شده است , که این ادعا با واکنش نزدیکان وی مواجه شده است

در این رابطه آقای» م . گرشاسبی» با ارسال بیانیه زیر به » کمپین صلح فعالان در تبعید » می گوید : واقعیت دستگیری احمد قبانچی زیرسئوال بردن خمس است.

وی می گوید

مطلعین وخصوصا حوزه های علمیه قم ونجف و حواشی مافیای مرجعیت ایرانی (دولتی ونیمه دولتی) بخوبی می دانند که تا قبل از سقوط رژیم قبلی عراق ،آقای احمد قپانچی ساکن قم در ایران بوده ، وی بیش از دو دهه در ایران زندگی کرده،از معاودین سال 1980 می باشد،علی رغم بخدمت گرفتن وی در جنگ علیه عراق وعلیل شدنش در جنگ،سالها در حوزه قم مشغول تحصیل علوم حوزوی بود،پس ازتجربه زندگی وتحصیل در نجف وسکونت 24 ساله درایران خصوصا شهر قم وتحصیل علوم حوزوی و قرار گرفتن در بطن حوزه و کاشتگاه مرجعیت ومطلع شدنش از کوالیس و پشت پرده های حوزه و رژیم ،نزدیکترین گفتار ونوشتاربه خود را در نظریات دکتر عبدالکریم سروش یافت ودست به ترجمه اندیشه های نوشتاری وی زد. 

علی رغم اینکه حوزه و سازمانهای اطلاعاتی رژیم ایران از جلسه هایی که آقای قبانچی در قم برقرار می کرد مطلع بود،اما فقط برای نشرکتابهایش و ترجمه های او کمی ایجاد مانع می کرد،تا اینکه وی قدم بعدی را با افشاگری موضوع خمس کرد.اعتراض به خمس گیری با پوششی دینی، باعث خصومت مافیای مرجعیت و حواشی به احمد قبانچی است.

همه کسانی که ساکن قم و یا نجف هستند یا اقلا یک بار از بازار گذر خان قم برای خرید عبور کرده اند، بخوبی شنیده اند که بازاریان این گذر که اکثرا از معاودین می باشند ،روزانه صدها بار بطور علنی و بخواطر ده تومان کفر را فریاد می کنند، واگر کفر را نشنیده اند،حتما روبوسی گرم وچهار بوسه ای عبدالعزیز حکیم با جورج بوش را در کاخ واشنگتن دیده اند،یعنی همان رئیس جمهور آمریکائی که خمینی آن را شیطان بزرگ می خواند.

حتما همگی ورود ارتش آمریکا وهمپیمانانش به عراق ورفت وآمد مقامات مقامات مهاجمین به این کشور( البته با موافقت و همراهی ایران به رهبری رجال عمامه بسر)دیده اند، و از چگونگی پرواز هلی کوپترهای حامل بوش،رامسفیلد وکونده لیزرایس از بالای سر مرجعیت شیعه (جناب سیستانی)وهنگام فرماندهی آتش بارها مطلع هستند.
اکیدا همه بیاد دارند که چگونه جناب علی سیستانی مرجعیت والای شیعه در یک هماهنگی وبرنامه مدیریت شده ، یک روز قبل از سرکوب جوانان نجف با یک هواپیمای اختصاصی از عراق به بیروت و از آنجا به بهانه چکاب بدن مبارکشان عازم لندن شده،تا اگر تب داشته باشند،نه در کنارزیارت گاه امام علی (ع) بلکه در هوای خوب انگلیس و نزد پزشکان بریطانیا یا در خانه های ویلائی مجلل دامادهایش (کشمیری وشهرستانی)درجه تبش را ببینند.

سید احمد قبانچی ازچگونگی مافیای مرجعیت ومطلع از تکوین ومکونات این مافیا که با پول خمس دست رنج مردم شیعه در بصره والعماره،کویت وبحرین و…تامین می شد واز چگونگی چنین روابط استحماری و استعماری مرجعیت باعوام الشیعه تحت عنوان دین ومذهب مطلع بود،زودتر از هر عمامه بسری وبطور علنی به اصل خمس گیری معترض شد وحتی تحمیل چنین اعتقادی را به شیعه را سوء استفاده از دین ومذهب می دانست، خرافات تزریقی ایرانیان به دین را سخت مورد نقد قرار داد.
وقتی مافیای مرجعیت با انتقاد سید احمد قبانچی از خمس گیری روبرو شد ،خصوصا وقتی منتقد از دل کانون حوزه وملبس به ملبسشان بوده،سخت نگران درآمد مفت وبی حساب کتاب خود شدند، درنتیجه تنها راه خنثی کردن سخنان قبانچی را همان فتوی به ارتدادش دانسته،بهترین راه اعلان چنین فتوائی را همان میکروفون جمعه نجف که منفعتا بدست برادرش هست یافته ،عملا کمر بر حذف فیزیکی سید احمدقبانچی بستند.

بهترین راه خفه کردن اعتراض به خمس گیری و نه چیز دیگر را در چیدن دام برای نامبرده و بردنش به ایران وشریک المنفعه خود یافته تا اگر در حبس وشکنجه نتوانند مرگش را حتمی کنند،قطعا به استناد فتاوی وماده ارتداد قانون مجازات اسلام ایرانی بکشند،تا همانند سید برقه ای سر به نیست کنند.

مسئولیت مدافعین حقوق بشر درقبال جان سید احمد قبانچی

شکی نیست که آزادی اعتقاد و تبلیغ آن از اصول اولیه اعلامیه جهانی حقوق بشر است،راقم این نوشته هرچند با مواردی از آنچه سید احمد قبانچی به آن می اندیشد معتقد نیستم، اما نجات جان وی را وظیفه انسانی خود دانسته، برای استقرار وترسیخ حقوق بشرمی باست مورد حمایت قرار گیرد،خاصتا نامبرده همکنون در چنگ وحشیترین رژیمهای دنیا قرار گرفته وبا توجه به حمایت مافیای مرجعیت قم ونجف وانتقادات صریح وی از رژیم ایران وبدعت ولایت فقیه جان و نیمچه سلامتی او شدیدا در خطر است، توقع مردم از همه فعالین حقوق بشر و سازمانهای مربوطه آن است تا با اقدامی سریع وبا فشار همه جانبه رژیم ایران را مجبور به آزادی وی کنند.

Advertisements

1 نظر برای “پشت پرده دستگیری برادر امام جمعه نجف در قم ؛ توطئه قتل احمد قپانچی توسط مافیای دینی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s