روزی که نماینده زرتشتیان در پاسخ به آیت الله جنتی از حیوانات پوزش خواست!

Untitledفعالان در تبعید ؛ چکیده: دکتر نیکنام نماينده زرتشتيان در سال 84 در یک بيانيه و در پاسخ توهینی از آیت الله جنتی نوشته بود : » از حيوانات نيز پوزش مي‌خواهم چون آنها موجب فساد بر روي زمين نيستند، بلكه از فساد بعضي از ما انسانها نگران و بيزارند.»

بنا بر گزارش » کمپین صلح فعالان در تبعید » اخیرا برخی سایت های دولتی در توجیح توهین آیت الله مصباح یزدی و واکنش دکتر اختیاری به توهین ایشان ؛ تلاش داشتند که توهین آیت الله مصباح را در راستای موضع گیری با مکتب ایرانی آقای مشایی ! جلوه داده و این دو را در یکسو به عنوان متهم و آیت الله توهین کننده را تبرئه کنند.

اگر از بارزترین توهین های سالهای پس از انقلاب , که همانا  ورود انقلابيون مسلمان به آتشکده زرتشتيان در تهران , و نصب  تصوير آقای خميني به جاي تصوير پيامبر اشو زرتشت ؛ بگذریم و شرح موارد بسیار نقض حقوق زرتشتیان را هم به نوشتاری دیگر  بسپاریم ؛ ولی به نظر لازم می رسد توهین مشابهی دیگر از آیت الله ی دیگر در زمانی که اسفندیاری رحیم مشایی ای در کار نبود را ؛ برای افکار عمومی بازنشر نماییم

توهین آیت الله جنتی به زرتشتیان و سایر اقلیتهای دینی  در سال 84

«بشر غير از اسلام، همان حيواناتي هستند كه روي زمين مي‌چرخند و فساد مي‌كنند»

این جمله ای از یک سخنرانی آیت الله جنتی در سال 84 بود که در خبرگزاری ایسنا و روزنامه شرق و سایتهایی دیگر منتشر شده بود

به فاصله کمی اعتراض نماینده آن زمان زرتشتیان و افکار عمومی ؛ موجب حذف این نوشتار از سایتهای حکومتی شد ولی متن کامل آن از اینجا هنوز در دسترس است

واکنش کوروش نیکنام به توهین آیت الله جنتی 

دکتر کوروش نیکنام نماینده آن سالهای زرتشتیان در مجلس در واکنش به توهین آیت الله جنتی نامه ای نوشت که منجر به رد صلاحیت و مشکلاتی برای وی شد

كورش نيكنام » نماينده زرتشتيان درمجلس در اعتراضی شجاعانه به توهین دبير شوراي نگهبان در سال  84  در بیانیه ای نوشت

 دبير شوراي نگهبان در نخستين يادواره سرداران شهيد گفته‌اند، «بشر غيراز اسلام همان حيواناتي هستند كه روي زمين مي‌چرخند و فساد مي‌كنند».

 ‪‬دکتر نيكنام اصل 13 قانون اساسي درمورد حق پيروان اديان توحيدي را يادآور شد وافزود: من در جايگاه نماينده زرتشتيان ايران درمجلس باور دارم نظر مكتب اسلام ، وجود چنين تقاوت‌هايي بين انسانها نيست.

نماينده زرتشتيان اضافه كرد: اگر سخنان‌جنتي همان بوده كه در گزارش روزنامه «شرق» آمده، از روان نياكان خردمند خود دراين سرزمين پوزش مي‌خواهم كه اين چنين به آنان توهين شده است .

وي گفت : زيرا آنان نه تنها حيوانات نبودند و منشا فساد نشده‌اند، بلكه با هوشمندي و تلاش خود بنيانگذار و گسترش‌دهنده تمدن وفرهنگ در زمان خود بودند.

نيكنام افزود: بي‌گمان پيروان اديان الهي غير مسلمان نيز انسانهاي فرهيخته و دانايي در دنيا هستند.

نماينده زرتشتيان دراين بيانيه نوشت : در پايان ، از حيوانات نيز پوزش مي‌خواهم چون آنها موجب فساد بر روي زمين نيستند، بلكه از فساد بعضي از ما انسانها نگران و بيزارند.

وي نامه خودرا به اين شعر از مولانا به پايان رسانده كه

«دي شيخ با چراغ همي گشت گرد شهر – كز ديو و دد ملولم و انسانم آرزوست»

بی گناهی آیت الله جنتی!

در این رابطه و در همان زمان نوشتاری با نام » آرش بیخدا» نوشته شد که استدلال آیت الله جنتی از آیاتی از قرآن را به شرح زیر ؛ موشکافی می کند

در قرآن مجید، تمامی غیر مسلمانان، یعنی کسانی که رسالت پیامبر اسلام را انکار میکنند (شامل پیروان تمامی ادیان به غیر از بهائیت و ادیانی که مدعی ظهور مهدی هستند) کافر خوانده شده اند. (2) در همچنین به کافران صفت حیوان بودن نسبت شده است (3). در قرآن همچنین بارها آمده است که کسانی که ایمان نمی آورند (کافران) در زمین فساد میکنند (4).

متن کامل این نوشتاررا اینجا بخوانید

حذف خبر از خبرگزاری ها را در قسمت توضیحات این لینک که لینک منابع در آن گنجانده شده ؛ ببینید

لینکهای مرتبط:

واکنش نماینده زرتشتیان در مجلس به مصباح یزدی: ما آتش پرست نیستیم 

گزارش قتل های زنجیره ای در جامعه زرتشتی در اجلاس جانبی شورای حقوق بشر در ژنو

 

11 نظر برای “روزی که نماینده زرتشتیان در پاسخ به آیت الله جنتی از حیوانات پوزش خواست!

 1. قبل ازاینکه به جسارتها و توهینها و بی حرمتیهای این به ظاهر انسانها و یا بهتر بگویم این دوموجود دوپا اشاره ای داشته باشم باید بگویم که نام نشانگر شخصیت و ذات انسان یا هرموجود دیگر نیست مثلا حمید یک نام است که میتواند هزاران دزد و قاتل و متجاوز و خائن و منحرف با این نام داشته باشیم و درمقابل هزاران دکتر و مهندس و انسانهای نیک و خیر و مفید هم داشته باشیم که عمرخودرا درخدمت همنوعان و انسانهای نیازمند صرف میکنند و از طرفی حیوانات با هرنامی درهرزبان که نامگذاری میشوند با توجه به ادعا ی ما انسانها که انها حیوانند و ما اشرف مخلوقات هرگز انتظار شعور و معرفت و حرمتگذاری به معیارها و نوع دوستی را ازانها نداریم اکنون درعمل باید از دو موجودی که به ظاهرخودرا انسان میدانند و نامشان را جنتی و مصباح یزدی گذارده اند باید سئوال کرد در طول عمر خود ایا میتوانید حیوانی نام ببرید که از شما به دیگران بیشتر ازار رسانده باشد درصورتیکه شما هم خودرا انسان میدانید و هم اشرف مخلوقات و هم ایت خدا برروی زمین و ایا حیوانی میشناسید که ازشما مفتخور تر و بازده عملش زیان اورتر باشد حتی مارهای سمی هم از شما مفیدترند تاچه رسد به حیوانات چهارپا که بشر طی هزاران سال از وجود انها بهرمند بوده و خواهند بود اما درمورد توهین به عقاید دیگران که درقوانین انسانی عملی زشت و غیر انسانی بوده وهست چگونه به خوداجازه میدهید باتوجه به سی وچهار سال اعمال غیر انسانی که از خود درمقابل ملت شریف ایران انجام داده اید به ادیان و باورهای دیگران اهانت کنید من یقین دارم درفردای ازادی ملت ایران دریک دادگاه مردمی تمامی جنایات و اعمال و توهین های شما موجودات ضد بشر را مورد سئوال و بازخواست قرار خواهد داد انگاه متوجه خواهید شد هرحیوانی به شما شرف دارد که هرگز چون شما برهمنوع خود چنان که شما کرده و میکنید روا نداشته اند.ننگ و نفرین برشما باد که وجودتان ننگ بشریت است و دل تاریخ ایرانزمین پراز خیانت های شما.زنده باد ملت ایران و پاینده ایران ما.

 2. «استدلال معترضان به دکتر نیکنام آیاتی از قرآن و به شرح زیر بوداین اعتراض دکتر نیکنام در آن سال ؛ خود مورد اعتراض حامیان آیت الله جنتی قرار گرفته بود» .
  اگر نویسنده محترم فقط یکبار متن مذکور را خوانده بود در می یافت که این متن توسط فردی به نام آرش بی خدا نوشته شده و نه تنها در حمایت از جنتی نیست بلکه در اعتراض به احکام غیر انسانی قرآن و اسلام است

 3. تأثير مرگ يکی از معتقدين به ارتباط ميان «ساخت بمب اتم» و «ظهور مهدی» ،بر سرعت توليد سلاح هسته ای
  «فاطمه کاشاني» ،همسر «مصطفي احمدي روشن» ـ معاون سابق بازرگاني مرکز هسته اي نطنز و يکي از شاگردان آيت الله «عزير خوشوقت» که دي ماه ۹۰ در انفجاري کشته شد ـ در بخشي از يک گفت و گو با خبرگزاري بين المللي «تسنيم» (۱) که در تاريخ ۲۰/۱۰/۱۳۹۱ در سايت اين خبرگزاري منتشر شد ؛مي گويد: (( … مي دانم کارهاي سايت [تأسيسات هسته اي نطنز] تمامي نداشت ؛اين چند سال آخر نمودار کاري ايشان [احمدي روشن] صعودي بود … وقتي شکايت و گلايه مي کردم ،مي گفت اين کار را انجام بدهم، بيرون مي آيم … [اما پس از انجام آن کار] کار ديگري به او پيشنهاد مي شد و اين سيستم ادامه داشت … وقتي مي گفتند کارهايي که کردم را بايد به سرانجام برسانم ،قانع مي شدم و يا اين که يک بار پيش آيت الله خوشوقت رفته بودند و از آيت الله خوشوقت پرسيده بودند که «ظهور چه قدر نزديک است؟»؛ آقاي خوشوقت فرموده بودند: «اين بستگي به اين دارد که شما در نطنز چه کار مي کنيد». ))
  البته در مصاحبه مذکور ،خانم کاشاني گُل به خودي هاي ديگري نيز زده است ؛از جمله در بخشي از مصاحبه مذکور مي گويد: (( وقتي [مصطفي احمدي روشن] دل نگراني هاي «آقا» [آيت الله علي خامنه اي] را براي سايت [تأسيسات هسته اي نطنز] مي گفتند، براي بنده هم اين دل نگراني «آقا» مهم بود. ))
  وي در بخشي ديگر از مصاحبه ياد شده ،با اشاره به دوران تعليق چند ماهه غني سازي اورانيوم ،مي گويد: (( … آقا مصطفي با اين که چيزي را بروز نمي دادند کاملاً يادم هست در دوران تعليق غني سازي ،حالت بطالت داشتند و خيلي غمگين بودند ؛شايد در طول اين ۷ سال فعاليت در سايت ،تنها آن موقع ناراحتي را در چهره ايشان احساس کردم. چند بار گفتند که اگر کار درست نشود ،از سازمان بيرون مي آيم. ))
  مصاحبه اين شخص ،تقريباً يک ماه پيش منتشر شده است و در آن به مواضع آيت الله خوشوقت ،دل نگراني هاي مقام عظماي ولايت و نيز اهداف «احمدي روشن» تأکيد شده است و دو بار نيز به اين مسئله اشاره شده است که «اگر «کار» را انجام بدهم ،بيرون مي آيم» ؛يا «اگر «کار» درست نشود ،بيرون مي آيم.» البته اين سخنان نياز به رمزگشايي دارد ؛که در پي به نحوه رمزگشايي اشاره مي شود.
  اصل مسئله ،حول آيت الله عزير خوشوقت مي چرخد ؛وي پدر همسر «سيدمصطفي حسيني خامنه» ،ـ فرزند ارشد آيت الله خامنه اي ـ بود. اين شخص متنفذ در جمهوري اسلامي ،در دوم اسفند ماه سال جاري در مکه درگذشت.
  در خصوص جايگاه و ميزان نفوذ وي نيز مي توان به نقل از دو شخص از مقامات مذهبي و سياسي جمهوري اسلامي اشاره کرد.
  «مجتبي آقاتهراني» ـ از اشخاص نزديک به محمود احمدي نژاد ـ ،در خصوص وي گفته است: (( آيت الله خوشوقت ،»بهجت» زمان هستند و بنده آقاي خوشوقت را منحصر به فرد مي دانم.»(۲)
  «کاظم صديفي» ـ امام جمعه موقت تهران و از اشخاص نزديک به آيت الله خامنه اي ـ درباره وي گفته است: (( ايشان [آيت الله خوشوقت] فوق آن چيزي است که ما فکر مي کنيم.))
  وي هم چنين در يکي از خطبه هاي نماز جمعه با اشاره اي غير مستقيم به آقاي خوشوقت ،وي را يکي از «اولياي الهي» خواند و گفت: (( … از دست مبارک حضرت امير در عالم مکاشفه ،جامي گرفته و بينش خاصي نسبت به قرآن پيدا کرده است. )) وي سپس از قول خوشوقت به مردم توصيه مي کند: (( پس پرده را جدي بگيريد … و توبه عمومي کنيد … وگرنه به خاطر گناهان خود و از جمله بي حجابي دچار زلزله مي شويد.))(۳)
  «عزيز خوشوقت» را مي توان به همراه «تقي مصباح» ،معروف به آيت الله محمدتقي مصباح يزدي، از افراد بسيار نزديک به آيت الله خامنه اي رهبر ارشد جمهوري اسلامي برشمرد.
  عزيز خشوقت را علاوه بر اين ،مي توان يکي از تندرو ترين نيروهاي جمهوري اسلامي محسوب کرد ؛تا آن جا که وي در سال ۱۳۷۶ ،بروز خشکسالي در کشور را مجازات مردم ايران از سوي خدا به خاطر رأي دادن به سيدمحمد خاتمي دانسته بود.
  وي هم چنين چند هفته قبل از مرگش موسوي و کروبي را کافر و مرتد خوانده بود. وي سپس متعاقب رسانه اي شدن اين موضوع ،اصل مسئله را تکذيب کرد ؛اما پس از آن که سايت «تسنيم» ـ خبرگزاري مصاحبه کننده با وي ـ فايل صوتي سخنان او را منتشر نمود ؛آيت الله خوشوقت در صدد تصحيح برآمد و گفت: (( .. منظور من از کفر ،کفر نعمت … و از ارتداد ،ارتداد لغوي است نه ارتداد فقهي … ))(۴) پس از اين روي داد نيز ،با فشار همه جانبه بر سايت تسنيم ،اين خبرگزاري مجبور شد فايل صوتي مزبور را از روي سايت خود بردارد.(۵) در اين ميان نيز سايت «فرارو» که توسط فرزند آيت الله خوشوقت اداره مي شود موضعي سخت درقبال خبرگزاري تسنيم گرفته و رفتار سايت تسنيم در انتشار فايل صورتي را «اقدامي ناشيانه» تلقي کرد.(۶)
  حال ،با توجه به ميزان شديد تندرو بودن اين شخص و هم چنين عدم صداقت وي ـ چنان که اشاره شد ـ ؛مي توان به بازخواني آن چه خانم کاشاني ،همسر احمدي روشن ،اشاره کرده است ؛پرداخت.
  احمدي روشن که مدتي شاگرد آيت الله خوشوقت بوده است در جلسه اي از وي مي پرسد: ((از نظر حضرتعالي زمان ظهور حضرت مهدي (عج) چه قدر نزديک است؟ )) و سپس وي با پاسخ رندانه آيت الله مواجه مي شود که: (( اين بستگي به آن دارد که شما در نطنز چه مي کنيد. ))
  اما اکنون اين سخن نياز به تحليل دارد. بديهي است که آن چه در نطنز انجام مي شود ؛غني سازي اورانيوم است ؛حال اين پرسش پيش مي آيد که غني سازي اورانيوم چه ارتباطي مي تواند با ظهور مهدي داشته باشد؟
  بدون ترديد غني سازي اورانيوم در صورتي که در راستاي اهداف صلح آميز و در چارچوب «ان پي تي» باشد ،هرگز داراي وجه شاخصي نيست ؛که آيت الله بگويد ظهور امام زمان مثلاً به غني سازي ۵ درصد يا ۲۰ درصد شما بستگي دارد. بلکه اصل مسئله در شرايطي مشخص مي شود که غني سازي اورانيوم را منجر به ساخت بمب اتم بدانيم ؛البته در اين شرايط نيز و در صورت حصول بدترين سناريوهاي ممکن ـ که احتمالاً در آن زمان در ذهن آيت الله بوده است ـ ؛مي توان به نتيجه گيري وي ـ در چارچوب فکري و عقيدتي او ـ پي برد.
  به عبارتي ديگر ؛آن چه آيت الله خوشوقت بدان به صورت بسيار زيرکانه اي اشاره کرده است ؛نه تنها ساخت سلاح هسته اي ،آن نيز نه به تعداد ۱ يا ۱۰ عدد ؛بلکه به ميزاني که شرايط را براي ظهور آماده سازد است ؛و نه تنها صرفاٌ ساخت آن بلکه استفاده از آن نيز بوده است.
  در اين ميان بديهي است که ساخت سلاح هسته اي تأثير بسيار جدي در تغيير شرايط تا آن جا که ظهور مهدي بدان وابسته شود ؛ندارد. در واقع ديدگاه وي ،ديدگاهي شبه آرماگدوني و نبرد آخرالزماني بوده است و يکي از بدرتين سناريوهاي بشري را در ذهن داشته است.
  به عبارتي ديگر ،اين مسئله بديهي است که ظهور مهدي ،نه تنها هرگز به غني سازي ۵ درصد ،۲۰ دصد ،۶۰ درصد و يا حتي ۹۰ درصد وابسته نيست ؛بلکه به ساخت صرفاً بمب هاي اتمي توسط تنها نظام شيعي در جهان نيز وابسته نخواهد بود. اين مسايل از ديدگاه عقيدتي وي امري بديهي است. آن چه نظر او بوده است ؛آغاز يک نبرد آخرالزماني با سلاح هاي هسته اي بوده است تا ظهور مهدي به آن اقدام بستگي پيدا کند.
  البته اما اکنون هم گوينده (آيت الله عزيز خوشوقت) و هم شنونده (مصطفي احمدي روشن) ؛در دنياي ما حضور ندارند ؛اما سوالي که در اين جا مطرح مي شود اين است که آيا فقدان اين دو ـ که يکي در بخش تئوريک ساخت سلاح هسته اي کم و بيش به ارايه ديدگاه هايش مي پرداخت و ديگري به صورت عملي آن ها را اجرا مي کرد ـ تأثيري در کاهش روند غني سازي و ساخت سلاح هاي هسته اي در ايران دارد يا خير.
  پاسخ به اين سوال بسيار ساده و در يک کلام «خير» است و فقدان آنان هيچ تدثير در روند رو به جلو براي ساخت سلاح هسته اي ندارد ؛براي روشن شدن اين مطلب ،مي توان به ميزان نفوذ و مقبوليتي که آيت الله خوشوقت بر آيت الله خامنه اي ـ رهبر ارشد جمهوري اسلامي ـ داشته است در قالب نقل قولي از خود آيت الله خامنه اي ؛اشاره اي کرد.
  کاظم صديقي در توصيه اي به تعداي از طلاب گفته است: (( … حضرت آقا فرمودند تنها به علم و اراده خودتان تکيه نکنيد ؛ طوفان‌ها زياد است و اين طوفان‌ها گاهی اوقات سخت می‌شود و در اين طوفان‌ها نمی‌توانيد خود را حفظ کنيد و بايد در اين اوقات خودتان را به کسی و يا جايي وصل کنيد که شما را حفظ کند. بعد بنده به حضرت آقا گفتم از چه کسی استفاده کنيم؟ رهبر معظم انقلاب در پاسخ گفتند در طوفان ها خود را به آيت الله خوشوقت وصل کنيد. ))
  با توجه به اين موضوع به نظر مي رسد که راه وي پس از مرگش با جديت ادامه مي يابد ؛و در طوفان هاي تحريم و محاصره اقتصادي ؛قطعاً حاکمان جمهوري اسلامي به راهکارهاي وي در راستاي نحوه تعجيل در فرج امام دوازدهم شيعيان دست خواهند يازيد.
  علاوه بر اين ،از همين جا نيز مي توان به مسئله «دل نگراني «آقا» (مقام عظماي ولايت)» نيز پي برد. در مصاحبه همسر احمدي روشن ،آمده بود که مقام معظم رهبري ،بسيار نگران سايت غني سازي نطنز بوده است تا آن جا که فاطمه کاشاني ،احمدي روشن را دلداري مي داده است ؛البته مي توان گفت که شايد علت اين نگراني مقام عظما ، سانتريفيوژهاي نسل هاط قديم و سرعت اندک غني سازي بوده است ؛که البته به نظر مي رسد با توجه به اين که چند هفته پيش اعلام شد که ايران به سانتريفيوژهاي نسل جديد دست پيدا کرده است تا آن جا که سرعت غني سازي اورانيوم را ۲ تا ۳ برابر کرده است ؛اين نگراني رهبر فرزانه انقلاب نيز رفع شده است و از سوي ديگر سر ريز کرده است به نگراني جامعه بين المللي.

  ــــــــــــــــــــ
  ۱ . http://www.tasnimnews.com/Detail?id=11671
  خبر ياد شده ،در آدرس فوق الذکر خبرگزاري تسنيم در ۲۰ دي ماه ۱۳۹۱ ،ساعت ۱۶:۱۱ با شناسه خبر «۱۳۹۱۱۰۲۰۰۰۰۲۲۵» در قالب« ويژه نامه «مصطفاي شهيد»- ۹ » منتشر شده است.
  ۲ . http://jahannews.com/vdcirpar5t1aq52.cbct.html
  معلم اخلاق احمدي نژاد و سرليست جبهه پايداري در حال بوسيدن دست آيت الله خوشوقت:

  ۳ . http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2013/02/130220_l39_report_khoshvaght.shtml
  ۴ . http://www.bibaknews.com/fa/news/159239
  ۵. http://www.entekhab.ir/fa/news/90150
  حذف فايل صوتي مذکور از سايت تسنيم: http//tasnimnews.com/Detail?id=9853
  ۶. http://fararu.com/fa/news/137642

 4. tof be in jannaty va an mazbah kasif tazi ba in kamenie va an komeini gor be gor…marg bar in estebdade eslami tazi mohamadi..doorod bar iran va iranita nabodi in mazhabe tazi az iran..

 5. با درود
  این دین و مرام من درآوردی ممد تازی و بویژه فرقه ظاله شیعه پلیدترین نگرش را با زن و اندیشه های ورای باورهای خودشان دارند
  با سپاس

 6. بادرود به هم کیشان عزیزم اخه یکی نیست به این کثافت تازی بی ناموس بگه نوکر اسراییل وانگلیس شماها که توحوضه های فیضییه به همدیگر تجاوز میکنید در ضمن دین اهریمنی اسلام توسط سلمان فارسی خاین بی ناموس ساخته شده وهمچنین تازی نامه{قران }این سلمان بود که این کتاب کثیف رو نوشت اخوند لواط کار جمع کن برو دیگه حنای تو بی ناموس واسه مردم رنگی نداره

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s