اقدام مشکوک پلیس ترکیه: تبعید 40 پناهجوی ایرانی به مرزهای ایران

550282_379752675442806_1608198268_nفعالان در تبعید : بنا بر گزارشهای رسیده از شهر نیوشهیر در ترکیه ,  پلیس این شهر  در اقدامی سوال برانگیز در صدد تبعید حدود چهل نفر از فعالین سیاسی ایرانی ساکن این شهر ؛ به شهرهای کوچکتر  و نزدیک به مرز ایران میباشد .

این پناهجویان در تماس با » کمپین صلح فعالین در تبعید » گفته اند :  تهدید شده ایم که اگر مخالفتی نشان دهیم ؛ تحویل مقامات ایرانی قرار خواهیم گرفت

این پناهجویان می افزایند :  گناه ما گردهمائی خصوصی و کوچکی بوده که در شهر کوچک بحمایت از نسرین ستوده و ستار بهشتی برگزار نموده ایم .بدون اینکه کوچکترین مزاحمتی برای کسی بوجود آوریم. همه ما  دارای اجازه اقامت و پناهندگی رسمی از کمیساریای پناهندگی سازمان ملل و پلیس ترکیه میباشیم

نماینده این پناهجویان می گوید : جای تعجب است که مقامات محلی در ترکیه ظرفیت تحمل حتی یک نشست کوچک برعلیه جمهوری اسلامی را ندارند واین هموطنان ما را مانند خطاکاران به دفتر پلیس احضار نموده از آنها عکس گرفته و جرم آنها! یعنی برگزاری چنین مراسمی را بآنها تفهیم نموده و عجیب تر از همه اینکه اسامی چهل نفر از آنها را در لیست حمایت از فراخوان شورای ملی بانها نشان داده و امضاء لیست را یکنوع تخطی ذکر نموده اند.

امیدواریم تمام ایرانیان از تمام امکانات خود استفاده نموده و در پخش بسیار وسیع این ایمیل برای دیگران و بردن در فیسبوکها و انتشار در سایتها به یاری خواهران و برادران خودمان که از طرف پلیس ترکیه در تیررس رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی قرار میگیرند برخیزند.

امیدواریم در شهر ها و کشورهای خود به مقامات سازمان ملل و عفو بین المللی نیز خبر دهید. امیدواریم متن انگلیسی را نیز هرچه زودتر در دسترستان قرار دهیم.

این پناهجویان در پایان یاد اوری کردند که سکوت مقامات سازمان ملل در ترکیه در مقابل این خطای پلیس ترکیه بسیار سئوال برانگیز و نابخشودنی میباشد و چنانچه خطری متوجه امنیت این هموطنان ما گردد ما سازمان ملل و دولت ترکیه را مقصر خواهیم شناخت. به متن ضمیمه از طرف سازمان پناهندگان ایرانی در ترکیه رجوع کنید.

8 نظر برای “اقدام مشکوک پلیس ترکیه: تبعید 40 پناهجوی ایرانی به مرزهای ایران

  1. Be onvane yek irani dakhel keshvar, tasavore bande in ast ke aksare panahjoyan kesani hastand ke be bahane siasi va dar vaghe gereftane eghamate moft o majani darkhaste panahandegi dadeand va ta taghi be toghi mikhorad mikhahand hame ja ra por konand ke jane azizeman dar khatar hast! yani fekr kardid nazdiki be marz yani nezamiane iran aan ghadar ahmaghand ke be khater chand panahjoye khodkhande harim marzi turkiye ra naghz konadnd?!

  2. hey ahmad, behtare betamargiiiii ……………… ta az in nazaraaa bediiiii
    eghamate mofto majanio to va haftjadoabadet mikhain begirin.
    pas enghadr……. nazan

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s